Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik pajzsmirigy betegségükből...

Akik pajzsmirigy betegségükből kifolyóan tiltva vannak a jódbeviteltől, azok a fűszerezést hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Már egy mezei fűszersóban, és a Vegetában is jódozott só van.

Egy kis faluban élek, és nagybevásárláskor figyelni kell hogy vegyek sima sót, mert nálunk csak jódozottat lehet kapni.

Tudom hogy szükséges a jód a szervezet számára, de miért nem gondolnak pl azokra, akiknek nem szabad?


2011. jún. 16. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

először is a lakosság 98%-a jódhiányos,tehát nagyon helyes, hogy minden jódoznak,jóval többet kéne.

Másodszor nem értem miért tiltanának el a jódtól. Soha nem kezelték a túlműködést jódmegvonással, hiszen a kevés jódból is termel a szervezet sok hormont,sőt rosszabb neki,ilyenkor kezd megnagyobbodni a pajzsmirigy.

izotópos kezelés, vagy gyógyszeres blokkolás ilyenkor a kezelés. Soha nem is hallottam,hogy valakinek jódmegvonást ajánlkottak volna,hiszen nem is lehet hatásos.

2011. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
endokrinológus mondott neked olyat,hogy figyelj a jódra?
2011. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

kedves első

márpedig túlműködésnél kerülni kel la jódot, ezt minden endokrinológus elmondja. Nézz utána. A Metothyrin és a Propycil is a jódot vonja ki a szervezetből, tehát gyógyszeresen is csökkentik, de emellett igenis vigyázni kell a jódbevitellel. Én is nagyobb tömegben szoktam venni sima sót, mert sok helyen csak jódozott van már, fűszersókat nem használok, inkább én keverem össze a szükséges hozzávalókat. Ha pedig valahol máshol eszünk, akkor azzal nem foglalkozom, mert nem lehet mindig mindent jódmentesen enni egyszerűen. A legtöbb félkész,m kész étel is jódozott sóval készül, ennyit "bűnözök".

2011. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző..mielőtt eldurranna az agyad az okosságtól, mondanám, hogy nekem pajzsmirigy alulműködésem van és nekem is tilos a jód.Pusztán azért, mert bezavarja a pajzsmirigy működését, ami amúgy sem megfelelő, ezért kell nekünk gyógyszert szedni.

És a kérdezőnek üzenem, hogy a sima, kék vegetában, nem jódozott a dó.

2011. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
..vagyis az első válaszolónak üzentem..:-)
2011. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sokan végig sem gondolják és alap nélkül okoskodnak.


A kérdésem pajzsmirigybeteg társaimhoz szólt,akik mindezzel pontosan tisztában vannak.


Sima kék vegeta? Ezt még nem próbáltam.


Igen, ENDOKRINOLÓGUS mondta, SŐT a terhességem elején tilos volt, majd pedig kellett a jód, hogy a magzatnak legyen elég. Azóta újra nem.

Tegnap jártam nála, és fokozott jódbevitel miatt rosszak lettek az eredményeim. Tehát mostmár nem csak külön magamnak sózom sima sóval, hanem az egész család számára sima sót kell használjak.

A doki szerint túl van pörögve ez a jód dolog. Náluk nincs jódos só, két gyereke van, azt mondja mindenki egészséges. Neki csak hiszek.


Megkérdezhetném, hogy ez az egyéni fűszerezés milyen fűszereket takar? Pl húst, az eddigi fűszersók helyett mivel helyettesíthejük?

Most hagyma-fokhagyma-tej-só keverékében áll a csirkecomb :)

2011. jún. 16. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, ilyenek

fokhagyma-tej-só és érezhetően sokkal több friss fűszernövényt használok mindenhez, illetve a fagyasztóban is több zacskónyi elkészített friss fűszer van eltéve télire (csak mosva, ha szükséges,felvágva, ki sem adagolom, úgyis törik felhasználáskor).

Képes vagyok annyi "zöldet" tenni a kajához, hogy nem is kell sózni és nem is hiányzik. Egyébként nem főzök kétfelé, nálunk is két kicsi van, ők is és a párom is egészségesek, de ettől függetlenül ők is sima sóval kapnak mindent.

2011. jún. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lepontoztok, de én soha nem használtam se vegetát, se egyéb előrekevert fűszereket. Nem csupán a pm betegség miatt.

És hidd el, így is tudok finom, ízletes ételeket sütni, főzni.

2011. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Miért pontoznánk le? Elhiszem, én sem teszek mindenbe, de van egy pár étel a család számára amihez kellenek.

Grilles kaják, pácok, gyros fűszersó. :) A pác menni fog, de a gyros fűszersó ízét nem lehet leutánozni:):) Nekem eddig nem sikerült :)

2011. jún. 16. 14:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Én egy vegetát v delikátot se láttam,amiben jódozott só lenne. Sima konyhasó van bennük. A vegeta naturellában is csak só van.
2011. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!