Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás zavar/hirtelen éberség/l...

Alvás zavar/hirtelen éberség/légszomj?

Figyelt kérdés

Azért írok most, mert van egy új keletű, visszatérő problémám.

Általában a nap végére amikor már fáradt vagyok,de főként akkor amikor aludni szeretnék, roham jelleggel rám tör egy kellemetlen érzés. Nehéz pontosan körülírni, mert légszomj, hirtelen éberség, szívdobogás érzés keveredik együttesen. Sajnos jelenleg is ezzel küzdök már lassan 2 órája. Úgy érzem ha lefekszem és elkezdek pihenni attól csak fokozódik ez a rosszulléti érzés. Nyakamnál néztem, de becslésem szerint ne dobok gyorsabban a szíven a kelleténél, viszont amikor a legerősebb a rosszulléti érzés akkor még a fülemnél is hallom, hogy "kattog" a vér az ereimben.

Remélem ez alapján a minimális információ alapján tudnak nekem valami biztatót mondani!


Köszönettel:

27 éves, ülő munkát végző, dohányzó férfi.


2011. jún. 17. 00:19
 1/3 anonim ***** válasza:

1. dohányzás

2. mozgáshiány

3. lehet, hogy túlsúly is

4. kimerültség


Nekem is ugyanez van, amikor a teljesítőképességem határán vagyok, és kialvatlansággal kell küzdenem. Olyankor álmomból felriadok arra, hogy nem kapok rendesen levegőt, szabályosan horkantanom kell, és alszom tovább. Kimerülés, bár én nem dohányzom, de a cigit tedd le, mert ennél csak rosszabb lesz, ha még dohányzol is hozzá. Ez laikus vélemény volt, vedd figyelembe, attól még akármi bajod is lehet, biztosat csak orvos tudna mondani. 25/N

2011. jún. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia,

köszönöm a választ!

Részben igazad lehet, a bagót le kellene tennem.

A problémám viszont ne a felhorkantás és alvás tovább.

Amikor már majdnem elaludnék jön ez a valami és mostmár majdnem 3 órája tart. A legrosszabb az amikor izzadni kezd a tenyerem, zsibbadni a testem, kb mintha a vércukor esne le.

Eléggé kellemetlen. Most jobb egy kicsit, de visszafeküdni még nem merek...

2011. jún. 17. 00:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Pánikroham!!!
2011. júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!