Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az egyik legjobb barátnőm...

Az egyik legjobb barátnőm most hírtelen kitalálta, hogy azt a nevet adja a babájának, mint amit mi szeretnénk, ha kislány lesz! Engem picit zavar! Szóljak neki?

Figyelt kérdés

A férje most, 3 héttel a kiírt szüléssi időpont előtt kitalálta, hogy a gyereket nem fogják úgy hívni, ahogy korábban megegyeztek!

Erre megegyeztek abban a névben, amit mi már első pillanatban kitaláltunk a párommal.Annyi, hogy a második neve nem az lesz, ami a miénk, de a hangzása ugyanaz annak is.

Mivel én még csak félidős vagyok simán azt hihetik majd, hogy koppintottam a nevet. Pedig egyáltalán nem! Ő is tudja, hogy mit akarunk adni a babának. Szerintetek szóba hozzam neki?

Mi nem akarunk más nevet, a párom meg aztán pláne nem!

De Őt sem akarom stresszelni, így is elég rosszul esett neki, hogy a férje így neki állt!

Szerintetek lehet mindkettőnk gyerekének az a neve?


2009. máj. 25. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mi lenne a név?és a második nevek?ha tudnám a nevet hamarabb tudnék tanácsot adni.
2009. máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet mindkét baba ugyanolyan nevű, de szegényes képzeletvilágra vall, hogy éppen az általatok kitalált nevet akarják másolni. Annyi szép név van. Én választanék egy másikat, de nem kötném az orrukra.
2009. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én finoman elmondanám ezt neki,ha megsértődik ennyit ért volna a barátsága(?)A másik meg annyi sok szép név van válasszatok a pároddal másikat,de azt ne mond el,ha ezek után kérdőre vonna mond neki hogy féltél,hogy esetleg ezt is "lenyúlja".
2009. máj. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem bizti zavarna,dehát miért is ne hivhatnák ugyanugy...az a baj,hogy ez a ti nevetek,és ö szül hamarabb. :( mert ha neked lenne meg elöbb,és ugy adnák akkor még oké,de ha olyan jó barátnöd akkor hozd szóba neki valamilyen módon. Nálunk olyan helyzet van,hogy növéreméknek ha lány lesz,akkor ugyanazt a nevet találták ki mint mi. De mi egymástól függetlenül. Szerencsére a miénk fiú,ugyhogy nem kell egyezkedni. :)
2009. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A miénk Jázmin Linda, az Övék Jázmin Mira.

Mi nem szeretnénk változtatni, mert nekünk ez első pillanatban jött és rögtön mind a ketten ezt fogadtuk el!

Hát nem tudom, engem annyira nem is zavarna, annál inkább az a tudat, hogy minket fognak szegényes képzelőerejűnek nézni...

2009. máj. 25. 20:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!Persze,hogy lehet ugyanaz.Velunk is hasonlo tortent.Csak meg rosszabb,mert a parom battya es felesege adta ugyanazt a nevet a kislanyuknak.Persze ok nem kozoltek velunk,hogy mi lesz a neve,csak amikor mar meglett.A Hannat szerettuk volna.Igy most nem tudjuk mi lesz.En szoltam neki,de o azt mondta,nem emlekezett ra,hogy en szoltam,hogy azt a nevet ne adja neki.De neked o csak baratnod.Igy viselhetik szerintem mind a ketten ugyanazt a nevet.Jo babavarast!!!Szia
2009. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Engem nagyon de nagyon zavarna,és ki is verném a balhét miatta.Mi direkt próbáltunk olyan nevet választani a mi kicsinknek,ami még nincs a környezetünkbe,családba.Nagyon rosszul esne,ha a barátnőm elvenné tőlem,mert mi már tuti nem tudnánk lemondani róla.Tuti felhoznám neki és el is mondanám rendesen a véleményem!!!!
2009. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
első vagyok.vagy beszéld meg a barátnőddel hogy téged ez zavar és találjanak már másik nevet.vagy pedig add fordítva Linda Jázmin.vagy esetleg javasold hogy ők adják fordítva:Mira Jázmin.de lehet hogy szerencsétek lesz és fiuk lesz(addig ne is hozd fel neki feleslegesen,ha hamarabb szül mint te.)tudok javasolni két szép nevet ahogy az én babámat hívják:Georgina Vanda.Remélem megoldódik a problémád!Sok egészséget és boldogságot nektek és a babucitoknak!!
2009. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
De hát a vezetéknevek is egyformák? Szerintem nem. Nálunk ugyanez volt a helyzet, de mi maradtunk az eredetinél. Senki nem bánja, hiszen annyira más két baba.
2009. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet! Csak nálunk a természet megoldotta, mert a mi babánk kislány lesz, így nem azt a nevet adjuk amit a barátaink lenyúltak, mondván nekik is régóta tetszik. Nekem is nagyon rosszul esett, de nem hoztam fel, csak annyit mondtam hogy nekünk is az a név tetszik ha fiú lesz, úgy fogják hívni, erre a barátnőm hogy ők már mikor összejöttek jó pár évvel ezelőtt már akkor megbeszélték ezt a nevet... de szerencsére nem egyneműek lesznek a babák. Mármint ő most szült a hétvégén, én meg aug. elején fogok.

Mond meg nekik ha már tudjátok a babátok nemét hogy keressenek már másik nevet, ne változtassanak az utolsó pillanatban arra amit Ti néztetek ki.

2009. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!