Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 5-6 órával...

Hogyan tudnék 5-6 órával előbb elaludni a szokottnál?

Figyelt kérdés
Ma jött az sms, hogy a nyelvtanfolyam, amire hétfőtől járni fogok, nem 10:30-kor, hanem 8:30-kor fog kezdődni ami azt jelenti, hogy hétkor kell majd felkelnem egy hónapig. Ráadásul az első napon 45 perccel előbb kell beérni. Jaj..na mindegy. Szóval, most arra vagyok ráállva, hogy hajnali három-fél négykor alszom el. Ez megy úgy 6-7 napja. De nekem viszont alapból 1-2 óra kell az elváshoz, mindig is alvásproblémáim voltak..így annyira nehéz. Tehát rákéne szoknom arra, hogy maximum 10-kor már ágyban legyek...segítség?:(
2011. jún. 18. 01:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként 13/L
2011. jún. 18. 01:34
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell hajnalig a neten lógni! Egyszerűen rákényszeríted magad, hogy időben lefeküdj.... utána már másnap olyan fáradt leszel estére, hogy magától is menni fog a dolog! 24L
2011. jún. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tegnap(inkább tegnapelőtt..értitek.) este tíztől hajnali háromig szenvedtem az ágyban. Ma kilenckor próbáltam elaludni, de aztán egykor felálltam, és gondoltam megkérdezem, hátha tud bárki is valamit. Van nekem elég akaraterőm, bármikor feltudok állni a géptől, tegnap is ezt tettem.
2011. jún. 18. 01:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Fáraszd le magad valamivel 10re, menj el előtte intenzíven futni vagy valamit amitől kidőlsz.
2011. jún. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hívjál át este 9-kor. Pikk-pakk kifárasztalak. 10-re már húzod is a lóbőrt. :)
2011. jún. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kelj fel egyszer korán, és bírd ki az egész napot alvás nélkül, sportolj esetleg, és utána biztos jól fogsz aludni:)
2011. jún. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előbb utóbb elfáradsz és aludni fogsz. 13 évesen én is hasonló problémával szenvedtem.

Akkor oldódott meg a probléma, amikor bekerültem a középiskolába, és ott tagja lettem a suli kézilabda csapatának. Naponta edzettünk és versenyekre jártunk.


Aki igazán fáradt az alszik, hidd el. :)


Ne fogyassz semmi koffeint, és kényszerítsd magad a normál életritmusra. Előbb utóbb kimerülsz és alszol esténként. Kell egy hét az átállásra.

Ne aludj napközben még akkor se ha már ragadnak a szemeid.

Ja, és tényleg mozogj valamit a szabadban.

Menj el barátnőkkel valahova. Amit szerettek. Városban sétálgatni, plázázni, vagy bárhova ahol járkálni lehet és nem otthon ülni.

Vagy biciklizzél, sétáltasd a kutyát (ha van), vagy fuss, vagy gyomláld a kertet (ha van), vagy menjetek barátnőkkel strandolni ha jó lesz az idő, vagy valami szabadtéri programot nézzetek meg a városban vagy a környéken az a lényeg hogy fáradj le.


Amúgy ha nem sikerül hétvégén átállítanod magad, akkor nyugodj meg. Hétfőn sikerülni fog.


Lehet hogy végig kómás agyhalott leszel hétfő délelőtt, de ne add fel! Ne aludj délután semmiképpen sem. Estére beájulsz az ágyba. Tényleg.

2011. jún. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, most nyáron én is fenn vagyok 3-ig este de ha másnap kelnem kell akkor se alszok el hamarabb mert nem vagyok álmos. Másnap felkelek amikor kell pl.: reggel 7 kor és kész. Csak akkor egész nap fáradt vagyok de ha mindennap kelned kell akkor úgyse tudsz fennmaradni késő estig.
2011. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!