Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fogorvos, vagy aszisztens,...

Fogorvos, vagy aszisztens, vagy fogtechnikus olvassa ezt az oldalt?

Figyelt kérdés

Olvastam a neten, hogy fogászatban használt alginatokkal, lehet otthon házilag jó mintát venni baba kezéről, lábáról.

Ilyet szeretnék készíteni:

[link]


Ezt az alapanyagot találtam hozzá a neten:

[link]


Aki ezekkel dolgozik írna nekem tanácsot, mielőtt beruházok rá? Sokkal olcsóbban megúsznám, sajna sokat számít. Előre is köszi, egy kismama.


2011. jún. 20. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alginátokat a fogászatban lenyomatvételnél használják.

Tulajdonságuk, hogy vannak gyorsan kötők, hogy a mintavétel idejét lerövidítsék, vagyis ne kelljen tátott szájjal tíz percig ülnöd.

Egyébként lenyomatvétel után 10-15 perccel de legkésőbb 1 órával el kell készíteni a mintát, mivel ez az anyag levegőn kiszárad és zsugorodik.

A használati utasításban általában megadják a keverési arányt, melynek fontos a betartása.

Vannak olyanok, amelyek változtatják a színüket, hogy tudd, mikor lehet felhasználni vagyis por alakban lilás színű, összekeverve, használatra készen rózsaszín, és fehér ha megkötött. Még kezdő voltam, amikor alginátot kellett kikevernem lenyomatvételhez. Tudtam, hogy gyorsan kell vele dolgozni, tehát por - víz összeöntve és keverés. Gondoltam, keverek még egy hatodikat is rajta, fél pillanat, amikor az orvos megszólalt mögöttem : elkéstél. Ugyan, dehogy - válaszoltam. És igaza volt. Bár az anyag formálható volt, lenyomatvételre viszont már alkalmatlan. Szóval csak azt akartam mondani, hogy figyelj oda, hogy mennyi ideig kevered és hogy mikor kezd szilárdulni.

2011. jún. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Juhé!!! Köszi a válaszod. Nagyon sokat segítettél. Igen az a videón is fenn van (második link), hogy 10mp van a kikeverésre, mert megköt. De akkor alapjába véve, nem gondolok hülyeségre.

A videón is zöldes színű a por amibe belenyomják a baba lábát, kiönteni, meg kiöntik modellgipszel azonnal, csak 24 óra múlva vágják le róla azt a zöld cuccost. Ha van még vélemény tapasztalat, várom.

2011. jún. 22. 10:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves első, még egy dologban tudnál esetleg tanácsot adni? Ami mennyiséget felhasználnak a videón a tálkába az kb mennyi lehet? Kijön 2 tálkányi egy 500gr-os alginátból?
2011. jún. 22. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit mi felhasználunk, annak az anyagnak a mennyisége változó. Van egy gyári adagoló kanál (tudod, mint a gyerekgyógyszernél) azt kell jelölésig rakni, van mérőedény, abba szintén megadott mennyiségű vizet kell tenni.Kettőt egybe és keverni.

Nem tudom, te milyen vagyis mekkora lenyomatot akarsz.

Csak a talpáról vagy a lábfejéről is ?

De szerintem elég lesz.

Azért majd írd meg, hogy mi lett az eredmény?

2011. jún. 23. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod. Megírom majd, de még odébb lesz mert

" csak" 33 hetes babás vagyok, bár szeretném egész korán levenni a mintát, és nem csak a talpáról hanem a úgy ahogy a videón. Meg a kis kezét is megörökítenénk:-).

2011. jún. 23. 06:06
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


Utólag is köszi a segítséged!!! Bocsi, hogy csak most jelentkezem, de megígértem. Remekül sikerült, bár nem elsőre:-DDDD. A lakás dísze lett, nagyon szépen megcsináltuk, lefújtam arany sprayvel ,a férjem készített neki fa dobozt, csináltattunk bele képet, és egy kis táblát is gravíroztattunk, a névvel születési dátummal!

Még egyszer köszi, legyen szép napod!

2012. márc. 13. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!