Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a normális hajmennyiség,...

Mi a normális hajmennyiség, hajhullás esetén? Mi az oka a hajhullásnak?

Figyelt kérdés
Hosszú, sűrű hajam van. Ha nem muszáj, nem fésülöm minden nap, csak felcsavarom kontyba. Viszont, ha megfésülöm, úgy érzem sok haj kihullik. De fésű nélkül is hullik. Mik lehetnek a hajhullás okai?
2011. jún. 23. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Normális esetben is valamennyi hajnak ki kell hullania ami aztán vissza nő.

Ha viszont csomókba hullik az más.

Lehet rossz sampon választás,sűrű haj mosás,ami kiszárítja a fejbőrt és attól is hullhat a haj.

Nem feltétlen betegség,de esetleg rossz fog gyökér is.

Viszont az is lehet,hogy csak a hajad törik és ezt gondolod haj hullásnak.

Nekem is így volt és most félhosszú a hajam és mint ha jobban nőne. Nem sokára akkora lesz mint mikor levágattam fél éve,,,Érdemes megnézetni,akár bőr gyógyásszal is.

2011. jún. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet gyulladás(ahogy az előző válaszadó utalt is rá)de nők esetében gyakoribb valamely tápanyagnak a hiánya.A havi megerőltető menstruáció miatti esetleges vashiány egyértelmű okozója lehet,de hullhat A,-illetve a B-vitaminok valamely tagjának hiányában is.Állhat hormonprobléma is a háttérben,bár szerintem Neked nem kell ettől félned.Vegetáriánusoknál elvileg fennállhat a fehérje hiányában kezdődő hajhullás,ezt algákkal jól lehet kezelni.

Én megfelelő étkezést javasolnék(teljes őrlésű gabonákkal és sok répával)de gyorsabb a hatás,ha legalább kúraszerűen beiktatjuk a vitaminfogyasztást az életünkbe.Minimum A és B-vitaminok(vagy sörélesztő)a legjobb megoldás egy jó minőségű multivitamin.

2011. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!