Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Terheléses vércukor mérés...

Terheléses vércukor mérés ujjbegyből.75g-os cukros lötty után két órával 7,1 az milyen? Jó még?

Figyelt kérdés

22 hetes kismama vagyok a védőnők vették le a vért este 8tól nem ettem semmit csak vizet ittam reggel 9kor mérték éhgyomit az 5,2 lett ujjbegyből. Utána megitatták velem a 75gos cukros löttyöt majd elmehettem csak vizet ihattam majd két óra mulv a 7,1 lett a vércukrom. Úgytudom terhelés után 7,8 ami még belefér kismamáknál. A védőnő azt mondta hogy jójó, de közel van a határhoz és ez nem igazán tetszik neki 30 hetesen újra megnézik. Most belémállították az ideget hogy nem jó. Akkor most mivan? Jó vagy nem jó? Kismamák segítsetek!!!!!

Éhgyomi ujjbegyből meddig normális mert azt mondta valaki hogy más az értéke mint vénából vett vérnél de a terhelésesnél nincs különbség hogy honnan nézik.


2011. jún. 23. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Az eltérés vénából és ujjbegyből nagyon minimális. A 7,1 még jó, de már elég határ, azért mondta hogy újra megnézi. Nyugodj meg :) jó az, csak biztonság kedvéért nézik meg később.
2011. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 neewollah ***** válasza:
Éhgyomri 5,9-ig jó terheléses pedig 7,8ig.A tieid még jók nem kell izgulni.Tényleg majd megnézik később és ha rosszabbodott akkor esetleg beállítanak inzulint,de a baának akkor sem lesz baja...A lényeg a nyugis és kiegyensúlyozott élet és h élvezd h jön a pici:)-egy orvostanhallgató
2011. jún. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Remélem, hogy nem megy majd feljebb. És remélem hogy ennek a kis örökmozgónak sem lesz baja és szép egészséges babám fog születni októberben! :D
2011. jún. 24. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!