Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dadogok! Hogyan mutatkozzak be?

Dadogok! Hogyan mutatkozzak be?

Figyelt kérdés
hétfőn táborba megyek kiskunfélegyházára és már parázok a bemutatkozás miatt! És én mikor izgulok akkor dadogok! Próbáltam már magneB6 de nem segít! Mi tévő legyek? szerintetek ki fognak nevetni? Amugy a táborokban hogy megy a bemutatkozás???
2011. jún. 25. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ezt ajánlom:szólj először a táborveztőnek és mondd el neki, hogy izgalmadban dadogsz. Mutasson be ő a többieknek és kérje meg őket, hogy fogadjanak szeretettel és emiatt ne cikizzenek. Szerintem menni fog a dolog.
2011. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy már előre félsz. Nem kell ezen görcsölni. Az előző válaszoló ötlete tűnik a legcélszerűbbnek.

Ha vége a tábornak, keress fel egy szakembert, aki segít leszoktatni a dadogásról. Ha ovis gyerekeknél bejön, neked is sikerülni fog. Nem is tudom, miért nem foglalkoztak ezzel eddig a szüleid.

2011. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Dehogy se nem foglalkoztak... több pszihiáterhez és logopédushoz mentem már! De semmit sem ért!
2011. jún. 25. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!


Én 4 éves korom óta dadogok, és sajnos (itt Magyarországon) nincs rá megoldás. én nagyon dadogtam gyerekkoromban, még normál iskolába sem javasoltak! Szerencsém, hogy anyukám óvónő, és nem törődött ezzel.

A logopédus szerint nincs rá megoldás, de nekem mégis elmúlt majdnem. Igazából, aki olyan fiatal kora óta dadog, mint én, azoknak az izgalom segít rajta, nem rontja. Pl a főiskolán vizsga közben sosem dadogtam!


De az egyik munkahelyemen ki kellett mindig kérni az ebédjegyet. Nekem meg gondjaim vannak a v, b, j betűkkel, ha azzal kezdődik egy szó, nehezebben mondom ki. Addig jutottam általában, hogy ebéd. A második fele már nem akart kijönni, mert a j-nél megakadtam. Utána megfogalmaztam máshogy, és kész.


El kell magadat fogadni, és másoktól sem kell eltűrni, ha csesztetnek miatta.

Ne félj, nem dognak emiatt csúfolni, kinevetni. Reméljük, van annyi eszük! és tényleg jelezheted, hogy mutassanak be!

2011. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!