Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dadogok amikor zavarba jövök....

Dadogok amikor zavarba jövök. Ezen hogyan tudok változtatni?

Figyelt kérdés

Ez csak azóta van, mióta gimibe járok és senkit sem ismertem. Nehezen barátkoztam, és az elején mikor zavarban voltam akkor dadogtam. Mostmár sok barátom van, de a dadogásom megmaradt. Vagyis nem is dadogásnak hívnám, csak gyorsan akarok beszélni, aztán alig tudok kinyögni egy mondatot. Mármint én nem úgy dadogok hogy da-da-dadogok, hanem mikor akarok mondani valamit, a felét elmondom, aztán megállok és nem tudom hogy folytassam és újból kezdem, és.. mintha elfelejteném a magyar szavakat. tudom hülyén hangzik, de.. tudom mit akarok mondani mégsem tudom megmagyarázni. meg mutogatok is közbe, szóval áhh. nagyon ciki. :S főleg mikor közbe ki is röhögnek.

Ezen hogyan tudnék változtatni?


2011. jún. 22. 17:33
 1/3 anonim válasza:

Ez velem is így volt. :) Mint mindent ezt is meg kell tanítanod a gondolkodásodnak...


A régi görögök mitológiájában a dadogást szájba helyezett kavicsokkal oldották meg, amit szónoklás közben kellett kiköpködni egyesével. A híres római császár Claudius is dadogott gyermekkorában, életrajzírója szerint ez használt. ;)


Persze ma a modern pszichológia ezt másként látja ;), a lényeg azonban nem változott. Meg kell tanulnod koncentrálni arra, hogy mit csinálsz. Nem egyszerre több dologra. Ezt pl. úgy is elérheted, hogy otthon egyedül hangosan szónokolsz egy szituációt elképzelve. Egy idő után elhiszed, hogy menni fog ez, hiszen gyakoroltad és megjön az önbizalmad milyen jól tudsz társalogni!


A kavicsokat inkább ne próbáld ki! ;)

2011. jún. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszi :D
2011. jún. 25. 10:42
 3/3 maryjane89 válasza:
velem is így volt sokáig, nézd meg a király beszéde című filmet:) magabiztosság kell, és a tudat hogy igen is képes vagyok elmondani valamit hiba nélkül. hidd el menni kell, csak kicsit időbe telik:)
2011. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!