Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egeszseges eletmod tippek?

Egeszseges eletmod tippek?

Figyelt kérdés

Nem tudom jo kategoriaba irom-e ha nem akkor bocsi.


Tehat nemreg koltoztem el otthonrol, egyedul elek es szeretnek felvenni "egeszses" szokasokat. Arra lennek kivancsi ki mivel jarul hozza az egeszsegess eletmodhoz? Legyen az etkezes, higenia vagy barmi...

Barmilyen tippet, prakitakat szivesen fogadok, tenyleg szeretnem az eletemet "jobba" tenni most hogy magam ura lettem.


A valaszokat elore is nagyon koszonom


2011. jún. 29. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Tarts rendet magad körül, legyél tiszta ápolt. Mindig tiszta ruhád legyen pl.

Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt rostosat.Mozogj rendszeresen

Erre gondoltál?

2011. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne mereven, ne szabályszerűen kezdj bele! Apró lépésenként haladj, azonban MA kezdd el!!!


Mozgás:

10 perc kocogás vagy fél óra séta, vagy otthon 30 perc nyújtás@erősítés, vagy ha van pénzed, 1 óra úszás. Ennyi elég. Az a személyes tapasztalatom, hogyha ennél többet akartam az elején, akkor abbamaradt a dolog. Így, ekkora adagokkal viszont megy (lekopogom).

Erőltesd rá magadra, de ha nagyon-nagyon nincs kedved, akkor mégse.


Étkezés:

Ha valamit nagyon szeretsz, de az egészségtelen, akkor ne teljesen vond meg magadtól, hanem csak próbáld kevesebbszer enni. Az én privát véleményem szerint az egészséges életmód nem önmegtartóztatás, nem szabad, hogy az legyen. Én a csokiról és csokis édességekről nem tudtam és nem fogok lemondani (bár sajnos az adagokat se csökkentettem :$ ).

Reggelihez, ebédhez, vacsorához eddig volt zöldség? Ha nem, mostantól legyen. És főétkezések között se árt néha megenni egy kis gyümölcsöt. :)


A stresszt ugye kerülni kéne, de ezt könnyű mondani..... És legyél sokszor jókedvű, de ezt is manapság könnyű mondani. Pedig ez a kettő a legeslegfontosabb.


Higiénia: szerintem az alap higiénia elég. Főleg, mert a túlzott higiénia inkább árt, mint használ.



Én csak a saját személyes tapasztalataimat írtam le, melyek (lekopogom) be is váltak. Remélem, segít.

De tényleg ne legyél görcsös és merev, mert egyrészt felesleges önmegtartóztatás, másrészt úgyis kudarcba fullad, ha nincs hallatlan akaraterőd.



Ne várj hirtelen eredményt, mert nem biztos, hogy lesz, sőt! Tehát kitartás!

2011. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!