Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mindenképpen több...

Szerintetek mindenképpen több pénzbe kerül az egészséges életmód?

Figyelt kérdés
Ti odafigyeltek a megfelelő táplálkozásra?
2011. jún. 23. 18:45
1 2
 1/20 napietus ***** válasza:
én igen, de sajnos nem tudom összehasonlítani, mert még anyumtól tanultam, hogy így kell étkezni és vásárolni, így nem tudom, mennyibe kerülne egészségtelenül élni. de ha azt nézem, milyen drágák a chipsek meg ilyesmik, akkor biztos többe kerül...
2011. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 napietus ***** válasza:
úgy értem, szerintem ez alapján az egészségtelen kerül többe, bocsánat, ha félreérthető voltam.
2011. jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mióta saját háztartásom van, különösen odafigyelek (bár anyukám dietetikus volt, így nálunk ez mindig alap volt).


És nem feltétlenül drágább az, ami egészséges, jó helyen kell vásárolni, utána kell járni a dolognak, ha meg egy csomó szart kihagy az ember az életéből, az nemcsak az egészségre, de a pénztárcára is kímélő hatással van.

2011. jún. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Odafigyelek, és igen, általában többe kerül, persze attól függ, mi volt az eddigi egészségtelen kajád.

Ha mirelit / rendelt pizzán, hozatott kaján és/vagy drága nassokon éltél, akkor nem drágább, ha zsíros kenyéren és krumplistésztán, akkor sokkal többe.

2011. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen, cukorbeteg és lisztérzékeny vagyok!!!!
2011. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt nézem, hogy mennyi egy zacskósleves meg mennyi a biozöldség, akkor az egészséges a drágább. Kenyérből is a fehér olcsó a magvas barna pedig drága.

Viszont ha idénygyümölcsöket, zöldségeket meg puffasztott rizst eszem a drága szalámik, chipsek helyett, akkor olcsóbban kijövök és egészségesebb.

2011. jún. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az attol is fugg, hogy milyen volt az "alap", mihez kepest es mit ertunk egeszseges eletmod alatt, hisz ez mindenkinek mast jelent. Ha valaki lemond a dohanyzasrol, akkor olcsobb is lehet, mint volt. En pl. most kezdtem el ujra egy olyan egeszsegkurat, amit terhesseg es szoptatas alatt nem lehet es fenn lehet tartani ameddig csak akarod. Inkabb eletmodszeruen csinalom, mint szakaszosan, mert igy van ertelme. Vannak plusz dolgok, amiket ezert megveszek x ezer Ft-ert es eleg mondjuk 2 honapra, de ezzel egyutt kevesebb fogy abbol, amit addig ettem, tehat kb. egalban van. Probalok egeszsegesen elni, nincs karos szenvedelyem, nem hiszem, hogy olyan draga, de meg kell tanulni mashogy fozni, otletesebbnek, kreativabbnak lenni.
2011. jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
én szerintem meg drágább az egészséges, ha azt veszem h vehetek tesco-s jogurtot 60 ft-ért, mig az egészséges Activia v hasonlo kerül 150 ft-ba, v olcsobb tejet is kapok, mig az egészséges sokkal drágább, nem beszélve a husokrol, müzliről, gyümölcs-zöldségrol (ami megint csak drágább piacon mint Tesco v Auchan-ban) és még sorolhatnám, pl én sem eszek csipszet, de nem telik a drágább tejtermékre és a többire, mindenből a legolcsobbat kell vennem sajnos, pedig tudnák ugy is válogatni h azt nézem mennyire egészséges és nem azt h mennyire terheli meg a pénztárcám. Plusz a mekiben egy hamburger 350 ft-t, v egy pizza mondjuk 500 ft, addig étteremben égig érő árak vannak, de akár egy saláta is több mint ezres
2011. jún. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem többe kerül, mert most csak krupmlistésztára futja, tonhalsalátára nem. :D


És azért is, mert az ingyenes sportlehetőségek rosszak. Foci/röpi/kosárpálya alig akad, ha bicajozol akkor alkatrészek kellenek, ha kirándulós vagy, akkor közlekedés + esetleg szállás. Már, ha nem elégszel meg a kb 10 km-es környezeteddel. XD

2011. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
én kedvemre eszek mindent, ami jól esik, úgy is a genetika dönti el..
2011. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!