Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hepabene-ratiopharm kapszula;...

Hepabene-ratiopharm kapszula; magas bilirubin. (? ) További kérdések lent.

Figyelt kérdés

Szedd valaki ilyen gyogyszert vagy szedett?tudom h rá van irva h alkohol fogyasztása nem lehet, de mégis ha kihagyok 1-2t és iszok egy pohárka bort vagy valami az nagy baj?

Tehát azért leírom a sztorit.

L/17

(semmi bajom nem volt, de fejfájás miatt elmentem vérvételre)A vérvétel kimutatta hogy a serum bilirubin 34,5 umol/l ; a direkt pedig 8.6 umol/l .tehát valamennyivel magasabb mindkettő. Ez nagy baj?

Mellesleg a doki felírta a fent említett gyógyszert.

Tehát a kérdésem még hogy ez nagy betegség? vagy későbbiekre kihat?

Illetve hogy akkor pl egy szülinap alkalmabol se ihatok egy pohárka boort sem?

köszönöm a normális válaszokat,tanácsokat!


2011. júl. 1. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A többi májfunkció rendben?

Lehet, hogy Gilbert kórod van. Valóban kerüld az alkoholt, amíg nem tisztázódik pontosan mi az oka az eltérésnek.

2011. júl. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, minden más tökéletes... doki is azt mondta makk egészséges vagyok.

Csak ezek picit magasabbak. :/ és elkezdtem aggódni :/

de ez vmi súlyos dolog ?:/

2011. júl. 2. 07:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez egy olyan állapot, ami minden tizedik embert érint.

Mondjuk, ha semmi bajod, akkor nem igazán értem a doki miért ír fel gyógyszert, és hogy az mennyiben segíti a bilirubin lebontását, de biztos tudja mit csinál.


Ebben a szindrómában az alkohol és a paracetamol lebontása is sérülhet, emiatt tanácsos kerülni mindkettőt.

2011. júl. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát én sem nagyon értem.. annyit mondott ki akarja deriteni h ez velem született e vagy sem...

namindegy. nagyon szépen köszönöm a választ! :)

2011. júl. 2. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!