Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kezelhető az Arnold...

Hogyan kezelhető az Arnold Chiari szindróma?

Figyelt kérdés

AC szindróma: a kisagyi tonsillák valamilyen szintű lenyúlása az öreg lyukba. A gerincet nyomva tüneteket okoz, de súlyosabb lenyúlásban akadályozhatja az agyvíz áramlását is (ezt már műtik).

Tünetek (esetemben): szédülés, végtagi zsibbadás, folyamatos fejfájás, fáradékonyság, ideghúzódás.


Az orvos tanácsára kipróbáltam sokféle fájdalomcsillapítót, de egyik sem használ, nem enyhíti a fejfájást. Ti mit javasoltok? Mivel csillapítható még? (Nem vagyok gyógyszer párti.)


Mozgás, terhelés esetén rosszul létem felerősödik, olyan érzésem van, mintha lüktetne az agyam, vagy mintha a szívemet az agyamban érezném. Nagyon mozgás igényes vagyok és már hiányzik nagyon a mozgás, de sétán kívül semmit nem tudok csinálni. Próbáltam már a szobabiciklit is, mert az nem ráz, de az sem vált be. Erre lenne valakinek valamilyen megoldása?


Az orvos azt mondta, hogy meg kell tanulnom ezzel együtt élni, de sajnos magamnak kell megtalálnom a módját, hogyan tudom szinten tartani, mert ez emberektől, egyénektől függ, hogy kinek mi a jó.

Ha bárkinek bármilyen ötlete, esetleg bevált módszere van, kérem ossza meg velem. Köszönöm. =)


2011. júl. 5. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismerem a betegséget. Amit én jvasolnék: keress egy ilyen fórumot /AC/ és ott cseréljetek eszmét. Sokszor többet tudtok egymásnak segíteni, mint amikor az orvos egy rövid válassszal magadra hagy.
2011. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet!

Olvasgattam fórumokat, de sajnos nem találtam megfelelőt (lehet én voltam az ügyetlen). Csak olyanokat találtam, ahol orvos válaszolt a betegnek. Sajnos ezekből sem lettem okosabb, hiszen más szavakkal, de ugyanazokat a válaszokat olvasom sokadjára is...


Esetleg link? Vagy egyéb ötlet? :$

2011. júl. 5. 15:23
 3/3 anonim válasza:
Szia. Rengeteg idő eltelt az írásod óta. Mi a helyzet veled? Illetve sikerült találni fórumot?
2023. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!