Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a kisfiamnak...

Mit tegyek, hogy a kisfiamnak jobb legyen? Mi csipkedheti igy meg?

Figyelt kérdés
Valami csipkedi itthon a fiamat!tele van piros pöttyel a bokáján meg hólyagosak lesznek!Az orvos kálciumot javasolt be is tartjuk.Már ezer féle kenöcsöt kipróbáltunk de nem javul a helyzet.az ágyat teljesen kitakaritottam hátha az ágyban lehet a bogár.Pók irtás is megtörtént.Vettem rovar riasztó szereket.Biztos hogy itthon lehet a próbléma mert amikor elvolt a fiam egy hétig akkor ugy jött haza hogy szinte már nem volt rajta új csipés és muló félben voltak a régiek.a kérdésem konkrétan az hogy mit javasoltok mivel kenjem vagy hogy mulasszam el.Illetve szerintetek mi csipkedi igy meg.Volt valakinél hasonló?
2011. júl. 10. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
A cinkrázó folyadékot próbáltad már? Egyébként lehet bolha is, főleg, ha van kutyátok vagy macskátok, disznótok, vagy a szomszédnak!!! A nyitott ajtón, ablakon is betudnak jönni, esetleg szárnyas hangya, mert nálunk is volt, hogy kifúrták a falat, főleg, ha van vályogtéglás rész a házatokban!!!
2011. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még ilyenről, de biztosan valami vérszívó, azok nekem is mindig a bokámat marják szét.

Ha nem tudjátok, mi az, próbáld ki, hogy egy ragadós papírt, gyantacsíkot, vagy hasonlót teszel az ágyba, hátha egy-egy beleragad. Sok pici, egymáshoz közeli csípésnél bolhára tippelnék.


Az sem kizárt, hogy a szőnyegben, vagy a padlórésekben lakik az elkövető.


A helyedben felhívnék egy rovarirtót, és megérdeklődném a tarifát ilyen esetben.

Bolha esetén a javaslatom: Ha lehet, zárjátok be a gyerekszobát egy időre, ne menjen be senki. Alapos söprés, felmosás ecetes vízzel, rések kiporszívózása, és bolhapor szórása mindenhová. Ezt kell ismételni legalább hat hétig, hogy a lerakott petékből kikelt bolhát is elpusztítsátok. Utána egy utolsó, nagy takarítás, hogy ne maradjon bolhapor sehol.

Esetleg olyan rovarirtó, amit szét kell fújni, és hosszú ideig megöli, ami arra téved, és el is riasztja.

Nincs kizárva, hogy ez a recept más rovarnál is beválik.


Addig a kicsi aludjon nálatok, vagy nappaliban, esetleg a nagymamánál.

2011. júl. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így néz ki a bolhacsípés:

[link]

2011. júl. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne érts félre, de lehet ágyi poloska is. Valóban az a legjobb, ha hívsz egy rovarirtó szakembert és fertőtlenítteted a lakást.
2011. júl. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
teljesen olyan mint a bolha csipés!Köszi a linket.Mi is bolhára gyanakodtunk mert volt kutyánk.Nem már végig csináltam a kiirtását,de valamiért a régi csipés egyszer csak hólyag lesz.olyan mint az egyik képen amit linkeltél.olyan sárga.ráadásul most a szunyogok is szét csipkedik szegény.Minde évben szenvedünk a bogár csipésektől mert egyszerüen imádják őt.Viszont ilyen hólyagos most volt elöször.
2011. júl. 10. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!