Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aloe vera: allergiás lettem rá?

Skarma kérdése:

Aloe vera: allergiás lettem rá?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékeny a bőröm születésem óta, egyedül az aloe vera volt az, amit használhattam. Hosszabb idő után most az arcomra kentem belőle, patik ellen. Ahova többet kentem, ott csúnya vörös lett az arcom és égett is. Lemostam, max. negyedóra alatt eltűnt a pirosság és az égés, és szebb lett a bőröm. Most akkor nem tudom, hogy használhatom-e vagy sem? Mert végeredményben használt, de nem tudom, ártalmas-e így... Szerintetek?
2011. júl. 16. 15:49
 1/1 anonim ***** válasza:

A megszokott márkájú készítményt használtad?

Elképzelhető az a verzió, hogy az arcbőröd nem bírja az aloe-t (főleg nyáron, az UV miatt érzékenyebb lehet pl.).

Használd ott, ahol bevált, és arcra ne kend.

Minden növényi készítmény sokkomponensű rendszer, melyek közül sok allergén tulajdonságú, így simán előfordulhat, hogy allergia.

2011. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!