Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Marihuánával kapcsolatban pár...

Marihuánával kapcsolatban pár kérdés?

Figyelt kérdés

Őszintén, még életemben nem szívtam, de nagyon érdekel a dolog, abból a szempontból, hogy milyen élmény. Van egy ismerősöm, aki már kipróbálta, és velem is kipróbáltatná. Hajt a kíváncsiság, de...

Nem lehet belehalni? Jó ez baromság, nem szívnék el 10-20kg-t.

Mennyire káros a tüdőre? A jobb tüdőlebenyem sérült, kb 20%a működik. Nem dohányzom, a dohányos helyeket is elkerülöm, mert befulladok a füsttől.

Mennyire egészség károsító? Nagyon egészségesen élek, viszont elméletben a tüdőrákot is ezzel kezelik. Értsétek: a fájdalmat tompítja, az éhség érzetet pedig növeli.

Mennyire lehet tőle elszállni? Morfin (morfiumot) már kaptam (isteni élmény :D) a mai napig szedek morfin tartalmú fájdalomcsillapítót. Ezektől kb szédülök, és egy gondolatot nem tudok megtartani csak pár pillanatig (ha vénás), ha tablettás akkor pedig 2 eset van: vagy elalszom vagy pedig kavarognak a gondolataim, de nem emlékszem, hogy min elmélkedek és csak perceket tudok aludni.

Tényleg bevörösödik a szem? Az én szemeim nagyok és így elég feltűnő ha vörös.

És a hányás... azt hallottam, hogy ha esznek előtte akkor hánynak az emberek. Én betegesen rettegek a hányástól, szóval ez nagyon visszatart. Tényleg így van?

Kérlek ne ítéljetek el, teljesn normális nem függő ember vagyok, csak kíváncsi. Olyan környezetben szeretnék dolgozni (BV intézetek), ahol megfordulnak függők, és szeretném megérteni őket, amikor a fűről beszélnek. Természetesn csak 1* alkalom lenne és ennél erősebbel nem is próbálkoznék.

Köszönöm, hogy elolvastad ezt a kicsit kusza és buta írást és hogy válaszolsz.


2011. júl. 16. 21:45
1 2
 1/12 anonim válasza:

A kérdésed végével már probléma van: "Természetesen csak 1* alkalom lenne....." - Háhá, kizárt dolog. =) Nézzük csak, 1.Drog, 2. Függőséget okoz.


Igazából ezt a kérdést nem az "Egészség" kategóriába tettem volna bele, de mindegy. Mivel a jobb tüdőlebenyed 20%-a sérült, szerintem nem kéne utána gondolkoznod az életed hátra lévő részében ha ilyet szívsz. Mindenki azért szívja mert teli van c-vitaminnal, meg aminosavakkal, csak nézz azokra akik ezt tolják 2naponta, kicsattannak az egészségtől nemde? =)


Szerintem verd ki a fejedből ezt az egész ökörséget, ha annyira egészségesen élsz, egyáltalán hogy fordulhat meg a fejedben ilyen? Nekem még kíváncsiságból sem volt érdekem, hogy azon gondolkodjak milyen pl. a heroin...



Hajrá: [link]

2011. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

80% sérült és 20% működik.

Abszintot is ittam, nem is egyszer mégse lettem függő. Ennyi erővel a morifumra is rászokhatnék, mert függőséget okoz hosszú távon, viszotnt jól vagyok ha nem kapom meg, csak ha már erős a fájdalmam.

Végülis igazad van, hülyeség az egész. Csak annyira megdöbbentem a barátom kérdésén, hogy komolyan elgondolkodtam rajta.

2011. júl. 16. 22:10
 3/12 A kérdező kommentje:
A heroin eszembe sem jutott. Azért az már durva lenne :D De azért köszi a választ, igazat adok Neked.
2011. júl. 16. 22:12
 4/12 anonim ***** válasza:

semmi baja nemlesz tőle senkinek !

sőtt !

szépen nől a haj tőle

2011. júl. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hahaha...tényleg nagyon vicces. Elméleti szinten érdeklődtem, ezért nem vagyok lecsúszott drogos, szóval nem kell ilyen cinikusnak lenni.

De mind1, könnyebb tuskónak lenni, mint válaszolni a feltett kérdése. (leszámítva az első válaszolót, aki normálisan leírta a véleményét)

2011. júl. 16. 22:26
 6/12 anonim válasza:

Szerintem aki nem tud elszívni egy szál cigit, ne is próbálkozzon effélével :) A vörös szem stimmel (Visine Classic megoldja), hányás tudtommal akkor fordulhat elő, ha sokat fogyaszt az ember (ilyet még nem láttam).


Az első válaszadónak üzenem, hogy kicsit tájékozódjon mielőtt a cannabis-t egy lapon említi a heroinnal. Nevetséges! A kapudrog elmélet pedig már réges régen megdőlt, ettől még senki sem lesz drogfüggő. Arról már nem is beszélve, hogy orvosi célra egyre több helyen használják valamit van olyan ország ahol legális (ha nem tudnád)

A bemutatott kép meg egyszerű médiafogás (ha jól tudom a meth ellenes kampányban is ilyeneket mutogatnak)

2011. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm előző, végre egy normális és objektív válasz.

Én azt nem értem, hogy miért drogos már egyből az aki elszív egy füves cigit? Akkor aki egy pohár abszintot (mert az erős) megiszik máris alkoholista? Áááá nem értem én ezt a hozzáállást....

2011. júl. 18. 18:38
 8/12 anonim válasza:

Én nem arra írtam a heroint nagyfejű, ha nem tudsz mondatot értelmezni akkor ne ítélj meg mást.


Igen, valóban "hülye" vagyok a drogokhoz, mivel nem az én világom, és nem is érdekel még ha 5milliót se adnának kéne 1deka sem. Hajrá, szívjad, egyed, rágjad, nyeljed.

2011. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ha "hülye" vagy hozzá, miért próbálsz tanácsot adni másoknak?

A kérdésben fel sem merült a heroin, te meg már egyből azt hozol fel példának, ráadásul egy metamfetaminos médiafogásból szúrsz be linket. Nem a drog a rossz, hanem akik a felelőtlen használattal azzá teszik!

2011. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

"Én azt nem értem, hogy miért drogos már egyből az aki elszív egy füves cigit? Akkor aki egy pohár abszintot (mert az erős) megiszik máris alkoholista?"


Nagyon jó a kérdés egy olyan embertől, aki nem él ilyesmivel. Köztudott, hogy az alkohol családokat, életeket tesz tönkre. Hogy mégis miért elfogadott, hogy valaki iszik? Azért mert az államnak hatalmas bevétele van a legális drogokból (pl. kifizetődőbb a cigarettára ráírni, hogy MEGHALSZ, minthogy akár "szabályozás" alá vonják). Viszont Mo.-on sokan nem elég modern gondolkodásúak ahhoz, hogy legalalizálni lehessen. Teljesen érthető. Személy szerint én sem vállalnám be, még nyugdíjasok egy csoportja járokerettel agyonverne a politikai programom miatt :D Na jó, az utóbbi csak vicc :)))

2011. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!