Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a lipoma növekszik az...

Ha a lipoma növekszik az milyen problémára utal?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha növekszik, és olyan helyen van , hogy zavaró, okvetlenül ki kell venni. de ezt az orvosnak tudnia kell. nekem a combomban volt belül a járóizmok között egy 15x11x8 cm-es. már lépni alig tudtam, annyira fájt. csak az MR mutatta ki.

4 órás műtét, 25 varrat....

2011. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok, nekem azt mondták, hogy egy jóindulatú szövetcsoportosulás, de mérete okozott nagy gondot.

a szövettani is ezt igazolta.

2011. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De miért nem vetetted ki előbb?
2011. júl. 18. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert belül volt semmi dudor kifelé. a járóizmok között volt, azok, körbefonták. és ahogy növekedett úgy nőtt a fájdalom is.az oprtopédia is tehetetlen volt,mire végre a reumatológia elküldött először röntgenre deréktól

lefele, ahol már az árnyéka látszódott.pontos képet az MR.

adott.

mindig csak a derekamat nézegették, hogy attól fáj a lábam,mire végre deréktól lefele is kutakodtak.

a házi orvos is akadékoskodott és csóválta a fejét, hogy minek ide MR egy lipomáért, aztán elcsendesedett, amikor

a megyei kórház ortopédiája nem vállalta a műtétet, és végül a SOTE klinikáján műtöttet meg.

izomcsonkolás, izomkivét, közvetlen a combi főütőér mellett...

szóval egy lipómát sem lehet elbagatellizálni, az is okozhat komoly bajokat.

Neked hol van és mekkora?

2011. júl. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megírtad a történetedet. A 19 éves fiam 2 évvel ezelőtt belelépett a csalánba,és ott megcsípte , de meg is szúrta valami. 2 szúrásnyom volt mellette. És egy kisújjbegynyi dudor maradt a helyén. A sebész szerint el kell felejteni, kezelést nem igényel. Szerinte egy kis zsírcsomó, max. hegesedés. Bőrgyógyász is látta, szerinte se komoly. Ahogy járkál, mozgatja a lábát, hol jobban, van mikor alig látszik. Ülve látszik legkevésbé. Sebész azt is mondta , majd lehet felszívódik, van akinek 3 hónap múlva, másnak meg lehet, hogy 3 év múlva. Hát kettő már letelt. Tiszta depressziós vagyok miatta.
2011. júl. 19. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:

szia! ne keseregdj el, az én példám szélsősőges eset , mert kifelé nem látszódott, azért hatalmasadhatott el, ki tudja hány év alatt.

másik példát is tudok mondani. a férjemnek a külső felkarján nő évek óta egy zsírcsomó. most éppen egy tyúktojás nagyságú, de semmiben nem akadályozza, nem fáj neki. az én esetem után rávettem, hogy nézesse meg,és neki is azt mondta a bőrdoki is és egy sebész is, ha nem zavarja maradhat, "csupán" esztétikai gond,de, ha úgy gondolja kioperálják.Nos ez csak rajta múlik, de, hát pasiból van és fél a szikétől:))

szóval én azt mondom, ha Benneteket megnyugtatna, ha kivennék, lépjetek tovább, akár privát is.

és főleg ne idegeskedj,mert a családodnak szüksége van Rád:)))

üdv.

2011. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyugtató szavakat.

Jó egészséget Neked és a Családodnak!

2011. júl. 19. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!