Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet hozzász...

Mennyi idő alatt lehet hozzászokni a szemüveghez?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam kézhez a szemüvegemet. Plusszos, az egyik 0.75-ös, a másik 1-es. Közelre jó is, de távolra egyelőre jobb nélküle. Az 1 m-nél távolabbi dolgok már kezdenek homályosodni. Azt mondta a szemész, hogy kell egy kis idő, mire hozzászokok, egyelőre csak olvasáshoz, számítógéphez használjam. Most kezdtem kresz tanfolyamra járni, 4 hét, 5. héten vizsga. Utána kezdek vezetni. Addigra hozzászokok? Mennyi időt használjam naponta, ha elméletileg állandó a szemüveg?
2011. júl. 20. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Pluszos szemüveget távollátóknak írnak, ez azt jelenti hogy távolra látsz. A szemüveget csak közelre használd. Ha jó a szemüveg, 1-2 óra (max. nap) alatt meg lehet szokni. Ha homályosan látsz, nem jó a lencse.
2011. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem minusz 1-es a szemem és nem birtam hozzászokni se a szemuveghez se a kontaktlencsehez. nekem pont forditva van: távolra látok veluk de kozelre homályos. csak vezetéshez használok szemuveget de ennyi. annyira nem latok rosszul, hogy állandoan kelljen. szerintem hasznald teis nyugodtan csak olvasáshoz, vezetéshez szerintem nem is fog kelleni.
2011. júl. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tegnap csak fél órát volt rajtam, vagy annyit se, most olyan 20 perce van rajtam, még adok magamnak egy kis időt, hogy megszokjam. Akkor ma hordjam folyamatosan?
2011. júl. 20. 08:35
 4/7 A kérdező kommentje:
2.-nak: Mennyi ideje használod a szemüveget?
2011. júl. 20. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne hordd folyamatosan, totál felesleges, hiszen távolra jól látsz, és a 0,75, 1 közelre sem vészes...
2011. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha hosszadalmasan közelre nézel, dolgozol, olvasol, akkor használd.
2011. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok: hat evek ota. kb 5 eve lagalabb van, hogy megkaptam az elso kontaktlencsem, 3 eve szemuvegem is van, de szedulok benne ha kozelre kell neznem, szoval eselytelen. probaltam enis megszokni de nem ment. szerintem ha te sem szokod meg vezeteshez kifejezetten veszelyes is lehet ha rajtad van.
2011. júl. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!