Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet, hogy hozzáromlott a...

Lehet, hogy hozzáromlott a szemem a szemüveghez?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tűnt, hogy az egyik szememmel nem látok jól szemüvegben. Ma mikor viszont felvettem, már tökéletes volt. lehet hogy romlott annyit, hogy jó a szemüveg? Ha ez így van, akkor ez azt is jelenti, hogy tovább is romlani fog? És lehet ez azért, mert nem hordom állandóan? Állandóan kéne hordani? (rövidlátó vagyok)
2011. ápr. 4. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
A szemed folyamatosan romlani fog (egy bizonyos korig). Lehet hogy csak most szoktál hozzá a szemüveghez, mert az elején nagyon erősnek tűnik. Ha nem nagyon gyenge a szemed, akkor nem feltétlenül kell hordanod (sokan vannak akik nem viselik állandóan, mert nem érzik szükségét), de gyengülni így is úgy is fog.
2011. ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:

Ha rövidlátó vagy, akkor a szemüveget állandóan hordani kellene. A szem romlása egy idő után megáll, és akkor már el lehet végeztetni a lézeres szemműtétet is, ha végképp nem akarsz szemüveges lenni.

Addig is hordjad a szemüveget, mert az iskolában másképp nem látod jól a táblát, és a közlekedés is veszélyes, ha nem látsz elég élesen.

2011. ápr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legjobb állandóan hordani. Én 12 éves korom óta szemüveget hordok, úgy 50 éves korom óta egyre gyengébbet írnak fel, annyira javult a látásom. Ma már nem is kell inkább a korom miatt /62/ kell közelre szemüveg.
2011. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!