Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak a leégett bőröm lehet...

Csak a leégett bőröm lehet melanoma?

Figyelt kérdés
Nagyon leégett a karom és a nyakam tegnap,azért félek mert fehérbörű vagyok nem igazán szoktam napozni nem is szeretek.Életembe ez második alkalom,hogy leégtem de szerencsére anyajegyem nincs sok és ha van is aprók.De most biztosan figyelni fogom őket.:)
2011. júl. 24. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Tény, hogy az UV-sugárzás (ami a leégésért is felelős) rizikófaktor a melanoma kialakulásában, de ruhával takart felszíneken is kialakulhat a daganat. Találkoztam már olyan emberrel, akinek a talpáról vették le.
2011. júl. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogyha csak a karom égett le akkor is:S
2011. júl. 24. 18:47
 3/5 Mr23 ***** válasza:
hát figyi mivel a melanóma rák fajta ezért ugye mutáció okozza... de erre hajlammal kell születned és 1-2 leégéstől még nem nő a rizikó... ennek ellenére helyes h figyelsz az anyajegyeidre ;)
2011. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. júl. 24. 18:53
 5/5 anonim válasza:
Olyan boron is megjelenhet a melanoma ami nem egett le
2015. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!