Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátomat a munka helyéről...

A barátomat a munka helyéről hazaküldték ma mert nagyon fáj a feje és folyamatosan hány, vett be már gyógyszert de nem hat. Írnátok valamit ami segítene neki hogy legalább aludni tudjon?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 20:44
 1/8 yuda ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de kapásból ételmérgezés jutna eszembe tünet alapján, de ami még ennél is fontosabb, az is eszembe jut, hogy vannak ilyen emberek, mint te és a párod és -akik lehet egy élettel játszanak, mintsem elmenjen orvoshoz?! -ez szerintem durva, ne is haragudj. Remélem 10 emberből 10 orvoshoz ment volna és te a kakukktojás vagy :)
2011. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ételmérgezés,mert nem jellemzője a fejfájás,ez inkább masszív migrénnek tűnik.Sötét szoba,sok folyadék és csend ebben az esetben.Ha meg fertőzés,akkor láza is lesz,akkor viszont 40 foknál el kéne menni orvoshoz.Ha sokat hány,még a víz is visszajön,akkor félő a kiszáradás,nézd a nyelvét,hogyha száraz nyomás az orvoshoz.
2011. júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mentem volna vele orvoshoz ha nem 210 km távolságra lenne tőlem és nem este fél kilenckor mondta volna nekem.A munka helyéről pedig este engedték el így esélytelen hogy orvoshoz menjen egy kis faluban...aki értelmes választ adott annak köszi!
2011. júl. 26. 21:02
 4/8 anonim ***** válasza:

"Írnátok valamit ami segítene?"

ORVOS!

2011. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ügyelet? A környező nagyobb városokban biztos van ügyelet, hívhat mentőt.
2011. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ennyi válasz elég is köszi!
2011. júl. 26. 21:06
 7/8 yuda ***** válasza:

Első beíró vagyok és nem érdekel rám érted e az "értelmes választ", de nem hagyhatom szó nélkül második "okoságát" sem, hogy fejfájás nem lehet kisérő jelenség-és ezzel nem az ételmérgezést sújkolom, hanem akár ez is lehet-

Ételmérgezés


"Ételmérgezést baktériumokkal fertőzött, vagy romlott étel okozhat. A tünetek - hányás, fejfájás, hasi görcsök, hasmenés, láz, hidegrázás - viszonylag gyorsan, pár óra alatt kialakulnak. A betegnek ágynyugalomra, bő folyadékfogyasztásra van szüksége. Ha nem enyhülnek a panaszok, érdemes kihívni a háziorvost!"

forrás:

[link]



másik:

"Gastroenteritises típus: többnyire Salmonellák okozzák. Az ételfertőzés klasszikus tüneteit mutatja. Hányinger, hányás, hasmenés, gyomortáji görcsös fájdalom, hidegrázás, gyakran 40 fokig emelkedő láz jelentkezik. Fejfájás, szédülés, vérnyomásesés gyakori, a beteg elájulhat, a vér kalciumszintjének a normális érték alá csökkenése jeleként a keze zsibbad, lábikragörcse van. A heves hányás következtében a nagyfokú folyadékveszteség kiszáradáshoz vezethet, különösen, ha a beteg idős vagy kisgyermek."

forrás:

[link]


Gratulálok az önjelölt orvoskollégának! adjál jó sok tippet mindekinek, majd imádkozz, hogy életben maradjanak--- :D

2011. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. júl. 26. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!