Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Festékpor belélegzése okozhat...

Festékpor belélegzése okozhat valamilyen egészségügyi problémát?

Figyelt kérdés
Páromnak ki kellett cserélnie a cégnél egy lézernyomtatóba a tonert, és egy külön arra a célra kialakított tárolóba kellett a port önteni, amiből szállt ki a levegőbe, ő meg akárhogy is próbált nem venni levegőt, valamennyit csak beszívott és azóta (kb fél óra) köhögi fel meg köpi ki a festékes nyálat. Lehet tőle valami baja? Gondolom ilyen kevés adagtól nem hiszem, hogy lesz baja, de azért inkább megkérdezem, hátha valaki tud okosat mondani... Köszi előre is! :)
2011. júl. 26. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hinném, de legközelebb érdemes maszkban csinálni.
2011. júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nem számított erre, hogy ki kell cserélnie, maszk meg nem volt az irodában. A lézernyomtatóknak van valami hulladék festékpora, amit ki kell időnként üríteni, ezt kellett beleönteni abba a speciális tároló valamibe, mivel veszélyes hulladéknak számít. Végülis fel lett hívva az ügyelet, azt mondta az orvos, hogy ha nagyon beszívta volna, akkor nem telefonált volna...mert allergiás amúgyis porra, pollenre, valószínű megfulladt volna nagyobb mennyiségtől...


Köszönöm a válaszod!

2011. júl. 27. 00:18
 3/3 anonim válasza:
semmi baja nem lesz tőle csak sok vizet igyon és lehetőleg ha érzi h a nyála olyan akkor köpje ki! ha lenyeli max fájni fog 1 kicsit a hasa de semmi több!! tudom én is jártam így csak nekem direkt szórták a fejembe!:(((
2011. aug. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!