Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hallom jobbnak a ének-ha...

Miért hallom jobbnak a ének-hangszínem a fejemben, mint ha felvételről hallom vissza?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, hogy mivel kinőtt a kiskoromban kiszedett orrmandulám, ami miatt a bal orrlyukamon nem kapok levegőt, ez rontja le jelentősen az énekhangom. Lehetséges ez?
2009. ápr. 6. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez attól van, hogy a saját hangját a fejében mki jobbnak hallja, mint amilyen valójában. ez olyan, mint amikor belenézünk a tükörbe, és másmilyennek látjuk magunkat, mint az objektív valóság. az orrmandula azonban tényleg befolyásolhatja a hangodat. amikor kisgyerek voltam, állítólag nekem is orrhangom volt, míg ki nem vetették az orrmandulámat (is). kérdezz meg erről egy énektanárt, aki az énekhangod minőségét is meg tudja reálisan állapítani.
2009. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hallószervhez két módon juthatnak el a hangok. Az egyik út a levegő közvetítésével, a dobhártyán, majd a hallócsontocskák láncolatás keresztül. A másik, az ún. vezetéses hallás, amikor a koponyacsontok közvetítésével jut el a hang a belső fülbe, íly módon még a dobhártya nélküli betegek is hallanak. A vezetéses hallás főleg a mélyebb hangokat viszi át, olyan, mintha a víz alatt hallgatóznál.


Amikor a saját hangodat hallod, akkor nem csak a levegőben terjedő, mindenki számára hallható, a felvételre is rákerülő rezgések jutnak el a belső fülbe, hanem a csontvezetéssel sokkal több/erősebb mély hangok is. Ezért hallja mindenki felvételről magasabb hangfekvésben a hangját (és ez is a valódi hangod).

2009. ápr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!