Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hallja az ember a saját...

Miért hallja az ember a saját hangját annyire idegennek amikor felvételről hallgatja vissza? Jó, tudom, hogy más környezet stb. de miért van az, hogy torz és mély és idétlen, ami kicsit sem hasonlít más emberéhez.

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó kérdés, én is szeretném megtudni, mert szörnyen idegesítő tud lenni... :)
2009. márc. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Az ember belülről teljesen másképp hallja a saját hangját,mint kívülről mások.Igaz a felvétel is torzít kicsit,de sajnos az az eredeti hangunk!:S Mások így hallanak bennünket mindig,ezért sem tartod furcsának más hangját felvételről.
2009. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, de miért hallom az enyémet torznak, a másikét meg természetesnek? Más is így van vele...
2009. márc. 22. 19:33
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Készíts egy felvételt profi eszközökkel profi stúdióban, másnak, jobbnak fogod hallani, mint amatőr eszközökkel. Amatőr cuccokkal nekem is pocsék, de profi eszközökkel meg vagyok elégedve. Ezt csak azért mondom, hogy tudd, fontos a technika, 10 éve énekelek, és van különbség még mikrofon és mikrofon között is hangzásban már a fél-profi szinten is, és nem kicsi.
2009. márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A hallás nemcsak a fülön bejutó hangokkal működik, hanem a koponyacsontjaink rezgését is érzékeljük. Amikor beszélsz, akkor elsősorban benned keletkezik a hang, emiatt egészen más úton érzékeled, mintha kívülről jönne. Ezért hallatszik másnak, ha felvételről hallod magad.


Hogy ez miért kellemetlen azt nem tudom, de én is mindíg szörnyűnek hallom a saját hangom felvételről.

2009. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért hallod a magadét torznak, mert másképp szoktad meg. Te nem úgy hallod a fejedben a saját hangodat mint mádok kívülről. Amit a felvételen hallassz, az az ahogy a többiek hallanak téged.

Másokat azért hallassz természetesnek, mert őket egyébként is ilyennek hallod.

2009. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok a koponyacsonttal is és a tisztaságával a felvételnek is, de pl. családtagjaim hangját közel ugyan olyannak hallom felvételről és élőben is. Szerintem nincs is olyan ember aki egy családi videó hallatán azt mondja, hogy na, fasza, szuper a hangom.
2009. márc. 22. 19:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát én amikor először hallottam a saját hangomat felvételről frankón dobtam egy hátast. Előtte nem volt semmi problémám a hangommal, azt hittem más is úgy hallja ahogy én. De ég és föld a különbség sajnos. Azóta vagyok komplexusos ha beszélnem kell, főleg ismeretlenekkel. Tök gáz. Persze lehet hogy csak mi gondoljuk idétlennek, más nem.
2009. márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Másnak nem idétlen a Te hangod, mert így szokta meg, ez a természetes. Neked azért tűnik idétlennek, mert Te meg azt szoktad meg amit belülről hallasz, és teljesen új az amit felvételről. A válasz valóban a koponyacsontokban van, hiszen teljesen megváltoztatják a hangot. Valójában az a torz amit Te hallasz, és a többiek hallják illetve a felvétel adja a valódit.
2009. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Megállapíthatjuk, hogy gáz. :) Nem szívesen hallgatom vissza a saját hangomat. Senkié nem olyan mély és trampli a környezetemben. :)
2009. márc. 23. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!