Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a legtöbb gyógyszer tabletta, azaz szilárd halmazállapotú?

Figyelt kérdés
Azt gondolnám, hogy a bonyolult gyógyszerek tipikusan bonyolult vegyületek, esetleg fehérjék, amik oldószerben kéne legyenek.
2011. júl. 29. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nem bánom, mert a szirupoktól, vízben vagy bármiben oldandó porok nem mennek le a torkomon. Már gyerek koromba se szerettem egyiket se. pedig olyan sokan vannak, akik kifejezetten örültek egyes köptetőknek :)
2011. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, de így a legbiztosabb a pontos adagolás. Gondolj bele, akár evőkanállal, akár pipettával méred ki, sose lesz olyan pontos, mint egy milligrammra/mikrogrammra legyártott tabletta.

És mondjuk pont a bonyolult gyógyszereknél nagyon fontos a pontosság.

2011. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a francért nem a kérdésre válaszol senki. Az első hozzászóló menjen fórumba dumálni. A második pedig nagy hülyeség, mert a folyadékot is ki lehet adagolni pontosan. Engem az érdekel hogy egyáltalán mi az, amit szilárd halmazállapotban adni tudnak, mert pl. fehérjéket nem is lehet szilárd halmazállapotba kristályosítani. Vagy minden gyógyszer szintetikus anayag, aminek létezik kristályos formája? Engem a dolog fizikai kémiája érdekel, és nem holmi duma.
2011. júl. 29. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!