Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor hogy is van ez...

Most akkor hogy is van ez rákkeltő vagy nem a béta karotin?

Figyelt kérdés

Itt azt irják hogy teljesen egészséges csak pozitív tulajdonságai vannak:

[link]

valahol pedig azt hogy rákkeltő hamarabb lesz tüdőrák, prosztatarák. (vagy ez csak a dohányosokra igaz aki mellette dohányzik?)

csak mert augusztus közepén megyek nyaralni addig szedném lehet hogy ne égjek le hamar mert nagyon fehér a bőröm. vagy ezt csak orvos ajánlására adják ki?

bocsi a sok kérdésért légyszi válaszoljatok minél többen


2011. júl. 29. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is szedem, de én még nem hallottam róla, h rákkeltő. Vitaminboltokban kapsz minden gond nélkül. (Nekem nagyon bejött. Nem égtem még le a nyáron, pedig jó párszor voltam déli órákban a napon.)
2011. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a béta-karotin a karotinoid egyik fajtája. A sárgarépába rengeteg található, de végül is minden sárga narancssárga gyümölcs/zöldségben megtalálható. Lényegében a béta-karotin az A vitamin alapanyaga. És megnyugtatlak, az A vitamin nem rákkeltő:)

igen, kihat a tüdőre, több száz egyetem tanulmányaiban kiderítették, hogy növeli a tüdő kapacitását. (kivéve a dohányosoknál, de erről a témáról is sok félét olvastam és nem hiszek benne)

Mivel olvastam/hallottam, hogy pl a gyümölcsök növelik a rák kockázatát dohányosoknál, vagy pl a tejtermékek növel ik a rák kockázatát dohányosoknál, és most mit ad isten a béta-karotnira is rá mondták.

A dohányosoknál van kontra és rekontra, szóval mindenki döntse el maga :)

2011. júl. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jol gondoltam csak a dohányosoknál rákkeltő.
2011. júl. 30. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!