Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma nagyon rosszul lettem,...

Ma nagyon rosszul lettem, hazjöttem és megkértem a vérnyomásom: akkor 157/102/105, egy óra múlva 144/89/90 lett, ez nagyon rossz?

Figyelt kérdés

Már régóta nem mértem sajnos, de szerintem ennyi szokott lenni körülbelül mindig, viszont látszik, hogy ingadozik.

ez a 2. is magas(megnéztem, elvileg ez a 4 stádiumból az elsőben van a systolés érték alapján). nagyon szapora a pulzusom, 70 körül kéne lenni, és 90.

fogamzásgátlót szedek és sajnos dohányzom. mindkettő emeli, főleg együtt, viszont a gyógyszert nem hagyom abba, a dohányzást szeretném. erre ha gyógyszert iratok fel(kell egyáltalán?), akkor az nagyon káros? az ingadozó vérnyomással mit lehet kezdeni? régen is az volt.

köszönöm


2011. júl. 31. 15:02
 1/9 A kérdező kommentje:
megmértem, bocsánat
2011. júl. 31. 15:04
 2/9 anonim ***** válasza:

az első eléggé magas, a második már jobb 1 fokkal de azért az sem a legjobb..

szoktál kávét/egyéb koffeines dolgot inni?? azt is hanyagolni kéne.

2011. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ja és fog.gátló előtt milyen volt a vérnyomásod?? mert akinek magas annak eleve nem is kéne szednie..
2011. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igyál valami vízhajtós dolgot,pl: csalántea.Rendbe fog jönni.Többet ittál,mint,amit pisiltél.

De egy kivizsgálás nem ártana.

2011. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

újra megmértem, és 2 percen belül 6-8 értékeket ingadozik, ez rettenetes. a pulzus 90körül van mindig, a többi 138-142/88-92/90pulzus

kávét már nem iszom körülbelül 3 hóünapőja csak mondjuk 2 hétente egy kicsit, de ma nem ittam.

a fogamzásgátlót 1 éve szedem kb és nem volt magas, megmérte az orvos, azt mondta, h rendben van.

2011. júl. 31. 15:13
 6/9 A kérdező kommentje:
a csalánteát nagyon szertem, az utbbi héten ittam belőle sokat. az jó erre? szoktam fokhagymát is enni elég sokat, de akkor csináljak vmi spéci fokhagymás cuccot, amit lehúzok naponta 1-2x? az elég erős vérnyomáscsökkentő és természetes
2011. júl. 31. 15:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értettél meg.Valami olyat kéne inni,amiben vízhajtó van.Most ,és nem holnap.Valamiért szerintem benned maradt a megivott víz.Azt kéne kipisilni.Veseköved sosem volt??Nem fáj az oldalad?

A vérnyomás természetesen minden pillanatban változik. Tehát ahányszor megméred,annyiszor mást fog mutatni.Én ezt kerekítve 140/90-nek látom,90-es pulzussal.És nem nevezném ingadozónak,hanem emelkedettnek.Az okára kéne rájönni,ezért el kéne menni holnap a dokihoz,aki megmondja,hogy tovább.

2011. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lemaradt: a csalántea vízhajtó hatású.

Ennek köze nincs sem a fogamzásgátlóhoz,sem a cigihez.

2011. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jó, köszi, ittam csalánteát meg aludtam. dehogynem, elvileg nekem ennyi, emelkedett és kb azóta, mióta fogamzásgátpót szedek(azóta nem, de lassan ettől alakult ki)
2011. júl. 31. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!