Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Pár napja előfordul hogy "bedobogósodik" a szívem, nagyon rossz érzés, ilyenkor általában a pulzusom is felmegy, de a vérnyomásom rendben, vagy alacsony. Mi lehet az oka?

2010. febr. 26. 22:11  Privát üzenet  

A válaszok
mit értesz a bedobogósodás szó alatt? mit csinál?

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2010. febr. 26. 22:19 Privát üzenet

Velem is ez van. Dohányzol, vagy fogyasztasz koffeint?

Mert ezeket abba kell hagyni, sportolni, egészségesebben táplálkozni ajánlott.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2010. febr. 26. 22:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem dohányzom,kávézni szoktam,de esetleg napi egy,és ha napokig nem iszok,mert olyan is előfordul,akkor is jelentkezik...

Az első válaszolónak:kb úgy képzeld el,mintha a szíved helyén egy kalapács ütné a ritmust,és egyre gyorsabban,vagy nem is tudom hogy lehetne elmagyarázni...

# 3/9Időpont 2010. febr. 26. 22:30 Privát üzenet
Nekem is ez van,jönnek sőt robognak a frontok!!!!!

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2010. febr. 26. 22:34 Privát üzenet
El kell vele menni a kardiológiára és ott megnézik. Az ilyen "rohamok" általában ingerképzési és/vagy vezetési zavarra utalnak.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont 2010. febr. 26. 23:13 Privát üzenet
22.25 vagyok. ált nekem 100 feletti a pulzusom megvizsgáltak és elküldtek mert azt mondták nincs semmi szívbetegségem. anyit mondtak éljek egészségesebben és a sport is nagyon jó erre..

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2010. febr. 26. 23:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nálunk a családban is előfordul a szívbetegség,azért is aggaszt...

# 7/9Időpont 2010. febr. 26. 23:29 Privát üzenet

ez lehet tachycardia, de pánikbetegség is (nekem mindkettő van, volt). orvos tudja eldönteni, és először a kardiológiára kérj beutalót.

nekem 2003-től másfél évig volt ugyanilyen tünetegyüttesem. akkor nem mentem dokihoz, és később, mikor megfogant az első gyermekem, elmúlt. innen tudom, hogy pánikbetegségem volt. a fiammal babásan el kellett menni ekg-ra, és ott derült ki, hogy a régi tachycardiámat mitralis prolapsus okozza (hosszabb szívbillentyűk okozta vérvisszaömlés a kamrából a pitvarba) - ott is bevert a szívem, nagyon durva volt látni és hallani :) mindemellett már ott is mondták, hogy nyugi, stresszes vagyok, nyugodjak meg (köszi)...

pár évvel később a lányommal terhesen az ekg-m pedig gyönyörű lett, és azóta is jól vagyok.

tehát adott egy állapot, ami jobban kihozza ezt a "bedobogósodást" és beverést (nálam van ilyen, egyébként extrasystole a neve), és adott a pánikbetegség (szorongás, stressz, nekem egy közeli barát hirtelen halála váltotta ki 2003-ban).

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2010. febr. 27. 00:20 Privát üzenet
ja igen, nem írtam, hogy előbb voltam tachycard, mint pánikbeteg :) (tizenévesen diagnosztizálták, de akkor még nem volt szív-uh, így megnézni nem tudték, mitől van)

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2010. febr. 27. 00:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
165 cm vagyok fiú. Nagyon alacsony?
Mit tehetek ellene? Valami furcsa érzés gyötör
Az epilepsziát mi okozhatja? Cukorbetegség a tapasztalataim szerint, vagy alacsony vércukorszint.
Szívzsibbadás érzés, mitől?
Fiúk, férfiak, akiknek vékony/alacsony párja van! Nektek milyen érzés, amikor a barátnőtöket/feleségeteket ölelitek?
30 hetes vagyok és összeesés érzés van rajtam pár napja. Az elején is u. ezt éreztem. Hamar elfáradok és ájulás érzés kerülget. Ez már így marad végig? Vérképem rendben!...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!