Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas emberek! Fáj a hátatok?

Magas emberek! Fáj a hátatok?

Figyelt kérdés
Én 183 centi magas csaj vagyok, most voltam ortopéd orvosnál, mert hetek, hónapok óta fáj a derekam és keresztcsontom :S Kiderült, hogy a magasságom okozza a bajt, mert túl gyorsan nőttem gyerekkoromban, illetve állítólag genetikai. Úsznom kell és gyógytornáznom. Azt mondta, nem gyógyítható, csak javítható, illetve enyhíthető a fájdalom :S :( Kíváncsi lennék, másnak is van-e hasonló problémája?
2011. aug. 1. 14:09
1 2
 1/12 hollófernyiges ***** válasza:
192/F és nincs pedig teljesen szálegyenes én sem vagyok.
2011. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 depp81 válasza:
196cm magas vagyok, szerencsére nincs és nem is volt ilyen jellegű problémám.
2011. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Te is gyorsan nőttél? Én már 14-15 évesen ennyi voltam, mint most...:)
2011. aug. 1. 14:17
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi a fenétől lehet. Gimis koromban kosaraztam, bátyám is 194 centi magas, de tudtommal neki csak a térde szokott fájni...
2011. aug. 1. 14:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Én 170 cm agyok (lány), már 13 évesen is 170 cm voltam, szóval elég fiatalon elértem a végleges magasságom. Néha fáj a hátam, kb úgy párhavonta egyszer, da akkor akár két héten keresztül is. De ami rosszabb, mikor a derekam fáj, akkor aludni sem tudok a fájdalomtól. Nekem ilyenkor fájdalomcsillapítót kell szedni. Egyébként nem tudom, hogy a 170 cm magasnak számít e. :-)
2011. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom, ez szubjektív, én inkább átlagosnak mondanám a 170et :) 176-178-tól számít szerintem manapság magasnak egy lány...:) Vagy tévedek? A mai generáció már lassan 2 méter lesz, akár fiú, akár lány :D
2011. aug. 1. 14:40
 7/12 anonim ***** válasza:
:D Általános iskolában és középiskolában mindíg én voltam a legmagasabb lány. Mondjuk utólag rájöttem, lehet, hogy törpék voltak a többiek... :D
2011. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak átlagos magassággal (173cm) rendelkezem, de nekem addig fájt a hátam folyamatosan, amíg sz*r ágyon aludtam. Csere után napokon belül elmúlt...

Neked nem játszik be esetleg vmi hasonló?


Ha megerősíted a gerinced mentén az izmokat, az is rengeteget segít majd.

2011. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, gyógytornásznőm nekem is mondta, hogy muszáj megerősíteni a hátizmaimat. Úgyhogy az lesz. Remélem tényleg sokat javul majd.

Szerintem jó az ágyunk, páromnak nem fáj tőle, úgyhogy...

Igen, én is a legmagasabb lány voltam mindenhol :)

2011. aug. 1. 16:49
 10/12 depp81 válasza:
Én is 14-15 éves korom körül értem el ezt a 196 centit. De a mai napig sportolok, lehet hogy ezért nem fájt soha a hátam.
2011. aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!