Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy 14 éves lánynak kiadnak a...

Egy 14 éves lánynak kiadnak a gyógyszertárban altatót?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ide írtam ki tudom, hogy nem ide illik de legalább itt remélem normális emberek válaszolnak a kérdésemre. Szeretnék altatót venni a gyógyszertárban, úgy hogy a szüleim ne tudják mert rögtön jönnének azzal, hogy erre semmi szükség, bla bla bla...

De már amióta nyári szünet van mindig hajnalban alszom el...sőt van amikor 6órakor és nem bírom már így.. Teljesen kikészít. Segítsetek létszíves. :/


2011. aug. 5. 02:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb próbálkozz altatóteákkal,azt talán a szüleid is megengedik(ha nem,akkor vegyél magadnak).A googleben keress rá olyasmire,hogy alvási módszerek.Azokat próbálgasd.Ha ezek sem jönnek be,akkor mindenképpen menjetek el orvoshoz,mert nem normális az,hogy ilyen fiatalon alvási nehézségeid vannak.
2011. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
sedatif pc-t elvileg kiadják.
2011. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, egy fiatal kis sorstárs kivételével mindannyian összetévesztitek az alvásproblémát a rossz szokással. A kérdező saját maga alakította úgy a napi programját, aminek az lett a következménye, hogy felborult a nappal és éjszaka természetes egyensúlya. Erre nem az a megoldás, hogy szereket kapkodjon (igyon) még ha azok gyógynövények is (ezek sem minden esetben teljesen ártalmatlanok), hanem VISSZA kell SZOKTATNIA magát a normális életritmusra.

Kedves kérdező! Holnapra csinálj magadnak ébresztőt egy, vagy fél órával előbbre, mint amikor mostanában felkelni szoktál. Az esti programodból pedig faragj le ugyan ennyit. Ezt a taktikát alkalmazd addig amíg szükséges. Azzal megkönnyítheted a dolgot, hogy a napi utolsó foglalatosságod ne legyen idegterhelő, pl.: ha tévézel ne akciófilm legyen stb. stb...Lehetőleg legyen napközben olyan programod amikor szabad levegőn tartózkodsz, mozogj minél többet (ezeket ugye már más is tanácsolta).

2011. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom szerint Ausztriában kiadnak akár fiataloknak is recept nélkül gyógyszertárban egy Calmaben nevű antihisztamint (inkább allergia ellenes szer, de átalszod tőle az éjszakát és még tovább is).

Korábbi hozzászóló előhozta az öngyilkossági kérdését: ez a Calmaben arra alkalmatlan. Nem adnak ki arra alkalmas altatót már.

2014. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!