Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy 14 éves lánynak kiadnak a...

Egy 14 éves lánynak kiadnak a gyógyszertárban altatót?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ide írtam ki tudom, hogy nem ide illik de legalább itt remélem normális emberek válaszolnak a kérdésemre. Szeretnék altatót venni a gyógyszertárban, úgy hogy a szüleim ne tudják mert rögtön jönnének azzal, hogy erre semmi szükség, bla bla bla...

De már amióta nyári szünet van mindig hajnalban alszom el...sőt van amikor 6órakor és nem bírom már így.. Teljesen kikészít. Segítsetek létszíves. :/


2011. aug. 5. 02:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
vény nélkül kaphatót sztem igen
2011. aug. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt gyógyszerekhez fordulnál, próbálkozz kevésbé radikális módszerekkel, pl gyógyteákkal.

Nekem is voltak ilyen gondjaim, ezért mondom. Lefekvés előtt fél órával egy bögre citromfűtea (herbáriás), és reggelig alszol, mint akit fejbe vertek.

2011. aug. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A komolyabb altatókhoz recept is kell, úgyhogy csak vény nélkülit kapsz, de azt biztos kiadják. Vegyél Valerianát (drazsé, tea), az gyógynövényes, nyugtatja az idegeket, egyáltalán nem káros. Vagy a már említett citromfű.

Holnap én is beszerzek magamnak ilyesmit, mert én sem tudok aludni pár napja, pedig régen nem voltak már ilyen gondjaim...

2011. aug. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Még az is hasznos lenne, ha napközben lefárasztanád magad, sportolnál sokat, és reggel időben kelj fel! Ha reggel 8-ig fent vagy, próbáld ki, hogy nem fekszel le, igyál egy kávét reggel és csináld a dolgot. Estére ki fogsz dőlni:)
2011. aug. 5. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

azt nem írtad le ,h mikor ébredsz fel? :D

egyébként én is így vagyok vele.

de ha minden nap felébrednénk reggel 6-7 órakkor és nem feküdnénk vissza aludni akkor normálisan tudnánk aludni, és úgymond normális időrendben is.

2011. aug. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Vény nélkülit persze, de inkább sportolj, végezz fizikai munkát napközben, este ne tévézz , számítógépezz. Vegyél este egy megnyugtató fürdőt (pl: ylang-ylang olajat csöpögtethetsz a vízbe) igyál gyógyteát és úgy feküdj le.

Ne fordulj rögtön a gyógyszerhez.

2011. aug. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
14%
nem tudom mert de mikor ell olvastam a kerdest aszt gondoltam valaki ongyilkos akar lenni!!!remelem kedves kerdezo nem ez az igazi oka hogy altattot akarsz venni!!!!
2011. aug. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Altatót még felnőttnek se adnak ki recept nélkül. Max gyógynövényes szert fogsz kapni, vagy teát. Fuss esténként, akkor elfáradsz és tudsz aludni.
2011. aug. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Olyasmit adnak ami gyógynövény alapú,és nem is altatónak nevezhető,hanem inkább "elalvást segítő" szer,nyugtató hatású pl. Sedacur Forte. Volt egy időszakom,amikor én sem aludtam jól,és elkezdtem szedni,de -elnézést a megfogalmazásért- ,de szart sem értek ezek a gyógyszerek,felesleges pénzkidobás volt. Aztán elkezdtem inkább áttérni a gyógynövényekre. Citromfű vagy macskagyökér teát ittam,levendulával(növénnyel,és illóolajjal) illatosítottam a hálószobát. Szerintem jobban jársz,ha egy gyógynövényboltba mész inkább,vagy ha nem szereted az ilyen teákat,akkor igyál lefekvés előtt meleg mézes tejet (tehetsz bele fahéjat is).


26/N

2011. aug. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Naturland nyugtató hatású teakeverék(500 ft körül van), vagy Hova.De jobb a sportolás(és egészségesebb is mint ezek a vackok)
2011. aug. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!