Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek Alkoholista lennék?

Szerintetek Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés

Az volna a gondom, hogy kezdem úgy érezni, problémáim vannak az alkohollal! 39 éves férfi vagyok, és bár nem minden nap fogyasztok alkoholt, de két három "kihagyott" nap után úgy érzem, innom kell valamit! Nem iszom sokat, de iszom! 1-2 sör, vagy két három pohár bor... nem részegségig, de azért csak-csak. Egyéb okból kifolyólag voltam orvosnál, és rá kérdezett az alkohol fogyasztásra. Elmondtam neki, hogy mi a helyzet. Azt mondta, hogy hagyjak fel vele. Akkor jöttem rá, hogy nem megy könnyedén!


Ha volna ezen a téren tapasztalatotok, örömmel fogadnám a tanácsotokat. Előre is köszönöm a válaszaitokat. :)


2011. aug. 8. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha korlátozni tudod magad, akkor nem az. Ha viszont egyre többet iszol, akkor keress fel szakorvost, segítséget.
2011. aug. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
hát ha el elég elrettentő példa, apám is így kezdte, aztán szépen csendesen rászokott. sosem volt láthatóan részeg, sosem veszekedett vagy balhézott. aztán egyik napról a másikra elment...ha van gyereked, szerintem gondolj rá és amikor úgy érzed, hogy innod kell, inkább ülj le vele játszani, vagy beszélgess a pároddal vagy egy jó barátoddal...vagy fuss egyet :D
2011. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásotokat!

Azt hiszem, kemény dió lesz, mert nagyon nehezen meg, már csak az is, hogy ne gondoljak rá! Megpróbálom megfogadni a tanácsotokat, és másal foglalkozni, ha nem sikerül, felkeresek egy orvost, bár szerintem szemtől szembe nem fogok tudni erről a dologrol senkivel sem beszélni! :(

2011. aug. 9. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy biztos , nem vagy MÉG alkoholista. Jobb szó híján iszákos lehetsz, mert már rabja vagy. Kérdésedből kiderül, nem vesztetted még el a józan ítélőképességed, jó esélyed van a kilábalásra. Ne úgy közelítsd meg a dolgot, hogy azt mondod nem gondolok rá, mert máris rágondoltál. Helyette mindig gondolj valami másra. Lefordítva: Nagyon alaposan szervezd meg a napi programodat, különös tekintettel a kritikus órákra, amikor italhoz szoktál nyúlni. Olyankorra időzítsd a pároddal való privát perceid, a gyerekkel (ha van) az aktív foglalkozást, pl, együtt mentek le focizni, játszani, együtt megnézni egy neki való filmet, hétvégén egy kirándulást, fagyizást, sütizést. A lényeg az, hogy ne kötelező program legyen, hanem öröm, és csak a tudatalattidban legyen ott, hogy bármikor fordulhatsz orvosi segítségért.
2011. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Előttem lévővel egyet értek. De ha még sem bírod ki, akkor igyál, de kevesebbet mint szoktál. Szoktasd hozzá a szervezetedet hogy kevesebbet iszol, és így könnyebben fog menni a leszokás. Legtöbb függőséget okozó cuccról így lehet a legjobban leszokni.
2011. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitségeteket! Reményt adtatok! Ment is a pozitív értekelés! ;)

köszi még egyszer!

2011. aug. 11. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!