Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyukám alkoholista?

Anyukám alkoholista?

Figyelt kérdés
Még régen úgy kezdődött hogy minden hónapban 1-1 bort egy hétig szürcsölgetett, de mostmár szép lassan minden este megisznak a barátjával egy üveg bort. Anyukám 38 éves, nem akarom-e miatt elveszíteni hamar. Ha szólok nekik akkor meg nem elöttem isszák, szóval akkor sem lesz nekik jobb. Mit tudnék csinálni? 12/L
2011. okt. 27. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha mindennap isznak, lehet utàna ennyi mennyiség kevés lesz nekik és többet szürcsölnek.

Sajnàlom, hogy ezt kell làtnod az anyudtól, igazàn lehetne több esze is.Apud hol van?

2011. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan alkoholistának számít, ha napi rendszerességgel alkoholt fogyaszt, mindegy, hogy mennyit.

Pláne, ha rutinszerűen, és feszült, ha ki kell hagynia egy-egy napot.

Ha nem is az még, de minden bizonnyal jó úton halad afelé.

2011. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nem hinném, a bor kis mértékben jó hatással van a szervezetre. Örülj, hogy nem pálinkát isznak üvegszámra :)
2011. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a szakszavakat nézzük akkor igen alkoholista, mert nem csak azt hívják annak akik holtrészegek mindennap hanem azt is akitől a minden esti 1 pohár bort megvonják akkor bestresszel és ideges lesz. Magyarán kiakad.
2011. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Anyukám azért nem lesz ideges ha nem ihat bort minden nap, csak legalább attól egy kicsit feloldódik..

2011. okt. 27. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem hinném, a bor kis mértékben jó hatással van a szervezetre. "


Azt úgy hívják, hogy egy kis pohárka, nem úgy, hogy egy üveg.

2011. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Egy pohár vörösbort még a dokik is javasolnak, nagyon jót tesz. Félüveg már más kérdés, viszont nem az a mennyiség amit még ne lehetne kezelni. Szerintem, ha nem növeli az adagot, akkor belefér csak ne valami szar minőségűt igyon. Egyébként nem szokott lerészegedni nem? Ha nincs rá keret, akkor nem veszi meg, stb ugye? Én pl. mindennap megiszok egy üveg sört, mégsem vagyok alkoholista. Ha arról van szó, akkor kihagyom minden gond nélkül akár hónapokra is.
2011. okt. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ismerem ezt a szitut. semmit se tudsz tenni. csak kivárni még nagykorú leszel és otthagyni őket a fenébe az alkeszokat, én is azt tettem annakidején.
2019. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!