Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ne igyak alkoholt? Heti 2 sörtől tényleg alkoholista lennék?

Figyelt kérdés
Amikor a barátaimmal találkozni szoktam, akkor általában legurítunk 1-2 sört, néha 3-at. Nem arról van szó, hogy részegre innánk magunkat, egész egyszerűen jobban esik egy sör mellett beszélgetni, mint egy fanta mellett. A barátnőm kitalálta, hogy legyek antialkoholista, és havonta legfeljebb egy sört igyak. Kocsmába pedig egyáltalán ne menjek. Szerintem az áll e mögött, hogy az édesapja alkoholista volt. Normális az elvárása velem szemben?
2011. máj. 5. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Talán túlzó az elvárása, de mindenképpen érthető. Aki már látott az alkohol miatt embereket tönkremenni, az naná, hogy fél - félt téged.


Szóval ez szerintem egyáltalán nem valamiféle asszonyos elvárás, ez tényleges addogalom.

2011. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos gyenge pont ez a barátnődnél az apja miatt, így valahol megértem. Ha valaki egy alkoholistával él együtt, még attól is fél, ha vbk-t iszol... Szerintem beszélgess vele, mond el, hogy ne féltsen ennyire, nem lesz baj egy-két sörtől. De ne vedd ezt bántásnak, ne csinálj belőle balhét. Csak finoman :)
2011. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Ha az apja miatt alakult ki benne ez az ellenszenv, akkor érthető. Ha szereted, tedd meg neki. Amúgy ez nem alkoholizmus.
2011. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez kemény dió, én is ismerek olyat, akinek az apukája alkoholista és kicsit alkoholfóbiája lett.

De sajnos ez az alkoholizmus téma is kicsit túl van néha lihegve, sokak szemében már az is alkoholizmusnak számít, ha valaki megiszik heti egy-két sört, bort, vagy felest.

Nem vagy alkoholista és ez túlzott elvárás a barátnődtől.

Viszont meg kell értened, hogy nem azért teszi, mert korlátozni szeretne, hanem tényleg valószínűleg az apja miatt gondolom, még az alkohol szagától is irtózik.

Ha tényleg csak hetente egyszer kétszer iszol meg két-három sört, akkor igazából nem veled van probléma, hanem vele. Nem lehetett könnyű élete.

2011. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit túlzás. Én is adtam ki ultimátumot a barátomnak,csak nem ennyire szigorút. Nekem annyi kikötésem volt,hogy ha iszik,azt úgy időzítse,hogy aznap ne találkozzunk. Hogy miért? Rosszul vagyok attól,ha összebújok vele,és árad belőle a piaszag. Egy sört is megérzek rajta és felfordul a gyomrom, mellesleg nekem is apám ugrik be,mert ő is alkesz,és kiskoromtól kezdve annyit éreztem apámból,hogy irtózatos büdös sörszaga van. Szóval vannak határok,de az szerintem is túlzás,amit a barátnőd akar..heti 1-2 sör belefér, de ha neki is az az oka,mai nekem,akkor aznap ne menj hozzá,mondd,hogy azok barátos napok..van ilyen.

22/L

2011. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, hogy miért érez így, ettől függetlenül irracionális. Ha te nem akarsz leszokni az alkoholról (és ugye miért akarnál?), akkor neki kell alkalmazkodnia. Vagy nem vagytok egymásnak valók, ilyen is van.
2011. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Panda Péter ***** válasza:
100%

ha heti két sörtől alkoholista lesz az ember, máris megyek elvonóra...

persze az ő szempontja is tökéletesen érthető szóval rossz helyzetben vagy. szerintem próbáld meg elmagyarázni neki, hogy tudatosan nem szeretnél alkoholista lenni, de szeretsz a haverokkal sörözni. vagy ha hajthatatlan akkor két kiút marad: megfogadni amit kér, vagy a háta mögött sörözni, egyik sem épp jó megoldás.

2011. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Heti 1-2 sört én is megiszom, főleg nyáron, pedig nő vagyok, nem értem, ebben mi az alkoholizmus. Ha pasi lennék, menekülnék az ilyen hárpia nőtől...


25 N

2011. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 napietus ***** válasza:

"Alkoholistának nevezünk bárkit, aki többet iszik az orvosánál" (Rejtő Jenő).


komolyra fordítva: érthetőnek érthető, de nem normális. én nem tudnám elviselni, ha valaki ilyen hülyeségek miatt b@szogat.


29/N

2011. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a napi pár sörömtől sem lettem alkoholista, pedig amellett hétvégenként rendszeresen nindzsára ittam magam. Ugyanakkor az évek során sokat olvastam az alkohol hatásáról és rájöttem, hogy minek pusztítom az agysejtjeimet, nem is beszélve a májamról, meg a keringésemről. Éppen ezért azóta kerülöm a kocsmákat, mert az sem valami hálás dolog, hogy az ember több tíz ember cigifüstjét tüdőzi le rendszeresen, akkor is, ha ne dohányzik. Én dohányoztam. Ezen felül a sör baromira teli van gyorsan felszívódó szénhidráttal, ami hízlal és nem tesz jót a hasnyálmirigyednek (sem), a glutén meg aztán semmidnek sem. Szóval inkább igyál bort, de az sem baj, ha nem iszol semmit, csak azt ebben az elcseszett világban nem lehet kivitelezni, mert mindig van vmi családi vagy baráti alkalom, ahol feltétlen koccintani kell az etanollal. Ugyanakkor ne feledd, hogy az alkohol valóban pszichoaktív szer és erős idegméreg, szóval azzal csak jól jársz, ha kerülöd. Ellenben ezeket a dolgokat magadnak kell eldöntened, én is mindig utáltam, ha vki, főleg az éppen aktuális csajom belepofázott az italozási szokásaimba.
2011. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!