Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha Romániában 1 évre elkötelez...

Ha Romániában 1 évre elkötelezem magam ÖNKÉNTES munkára, (szerződést és min. Pénzt kapok), akkor fizetenem kell az egészségügyi ellátásért?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos nem tiszta a dolog. Ha kiváltom az EU-kártyát, és lesz önkéntesi munkaszerződésem szerintem nem kell fizetnem érte. De ha jól tudom az önkéntes munkákat máshogy dfinálja az állam itt is meg ott is... szóval szerintetek kell fizetnem havonta? Vagy az EU-kártya miatt ingyenesen kapok ellátást?
2011. aug. 12. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy Romániában hogy van, én Hollandiában élek fél éve és az EU-kártya kevesebbre elég, mint gondolnád. Vészhelyzetben ellátnak, de minden egyebet már nekem kell fizetnem, pl. mivel itt mentőt hívni nem ingyenes, hiába az Mo-n, ki kéne fizetnem a 200 eurós költségét. Szerintem kellemetlen meglepetések előtt tájékozódj: ajánlom az EURES oldalát, vagy a Román Nagykövetséget.


Az viszont biztos, hogy ha amunkáltatód fizet utánad betegbiztosítást (és miért ne tenné?), akkor nem kell itthon fizetned, mert ha egy EU-tagállamban biztosított vagy, akkor az itthon is elég. De mivel itthon meg kötelező fizetned a TB-t, ezért ha ezt nem szeretnéd megtenni, akkor igazolnod kell az APEH felé, hogy utánad més tagállamban fizetik a tébét. Bonyolult egy rendszer, de érdemes utánanézned a kinti szabályoknak, mielőtt úgy jársz, mint én (egyedülállósági papírt kértek tőlem a regisztrációmhoz, ami kell a kinti biztosításomhoz - itthon ez csak házasságkötéshez kell, Hollandiában úgy tűnik mindenhez.. persze hogy nem volt ilyen iratom).

2011. aug. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!