Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Scoliosis. A műtétem óta...

Scoliosis. A műtétem óta közben megszédülök. Miért? Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

2009 nyarán hátgerincferdülés (szkoliózis) miatt megműtöttek. Azóta már nagyon jól vagyok, sőt...már nem fáradok el olyan gyorsan, és edzesekre is ugyanúgy tudok járni(Taekwondo). Egyedül ami problémát jelent, az az, hogy időnként, mikor hirtelen felállok, megszédülök, elsötétül előttem minden és kb. fél percig mozdulni sem merek, míg újra tisztán nem látok. Ha jól tudom, ez azért van, mert hirtelen kifut a vér a fejemből, de mi ennek az oka?

Azon kívül még engem az érdekelne, hogy mások hogyan élték meg a műtétet, nehéz volt-e nagyon a gyógytorna, illetve, hogy most milyen életet tudnak élni (teljes amennyire csak lehet?) Aki más valamivel volt megműtve, arra is kíváncsi vagyok...


2011. aug. 15. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Gerincmütétem nem volt, viszont ahogy tudom ez egy nagy műtét, valószínű kaptál vért is közbe. Lehet valami vitamin vagy vashiány okozza a szédülésed.
2011. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát, ami azt illeti, 9 és fél órás mütét volt, és igen, kaptam vérátömlesztést és a saját véremet kicentrifugálták és vissza a szervezetembe, viszont vitaminhiányom, vagy iesmi nem lehet, mivel lévén, hogy sportolok, minden nap szedek Calcium Magneziumot, C vitamint, Mega Mineralt...és egyik sem amojan pipepurc vitaminocska...


De azért köszi a válaszodat. Végülis ez is szokott okozni szédülést:p

2011. aug. 15. 19:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem volt ilyen műtétem, de szerintem(legalábbis remélem) nincs köze ennek a műtétedhez, ill. csak annyiban,hogy még nem erősödtél meg teljesen. Ezt csak abból gondolom,hogy ez velem is előfordult már sokszor,ha hirtelen felállok,főleg,fekvésből, nekem is elsötétedik pár másodpercre.De ez nekem olyankor van,ha alacsony a vérnyomásom, esetleg még nem ettem és a cukrom is alacsony.

nekem másfajta nőgyógyászati műtétem volt,de nekem is sok idő volt mire teljesen felépültem.Kb. fél évig még elég nyengének éreztem magam, erőnlétileg, és kb egy év után éreztem olyan jól magam, mint ha nem is lettem volna megműtve. De az az igazság, hogy nem vagyok,és szerintem nem is leszek olyan jó fizikumban, mint a műtét előtt. Könnyebben elfáradok,mint azelőtt, pedig már 3 éve.

a te eseted, pedig jóval komolyabb.Teljes életet élek, de valahogy mégsem olyan, mint a műtét előtt...

2011. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, az utolsóval értek egyet, egy műtét nagy megterhelés a szervezetnek, nekem is volt több is az elmúlt időben, igen, ez is közrejátszhat, hogy még nem erősödtél vissza.

Remélem mielőbb javul a helyzeted :)

2011. aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja és nekem hiába nem túl komoly mtétem volt, (de persze nagyműtét), hónapokig hullott a hajam,már tökre beparáztam.Pedig csak 5 napig nem bírtam enni, mégis úgy legyengültem, mintha egész életemben koplalatam volna.
2011. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
velem ez volt 4 hetig...
2011. aug. 21. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!