Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy csinálják ezt véradáskor?

Hogy csinálják ezt véradáskor?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy aki elmegy vért adni, és pl van neki olyan betegsége amiről ő nem tud( pl AIDS, Hepatitis stb...) akkor az hogyan derül ki vagy mikor?

Gondolom az iskolai véradás is ilyen. Vagy nem?


Nekem nincs semmi bajom még mielőtt vki belekötne, csak kíváncsi vok. Hogy pl csak kidobják a vért ha az illetőnek vmi baja van, vagy szólnak is neki? Vagy ez mikor derülne ki hogy pl az illető AIDS-es(magyarul hív pozitív) vagy Hepatitis-es vagy akármi?


Vagy van vmi gyors vizsgálat előtte?



Csak érdekelne mert én is szertenék vért adni, és kíváncsi vagyok hogy hogy megy ez:)


(kihangsúlyozom még1-szer : nekem nincs semmi bajom, tehát nem azért akarok elmenni vért adni h meggyőződjek róla.....)


2011. aug. 15. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Gyors vizsgálat van, ami kimutatja, ha valami gyulladás van a szervezetedben, vagy esetleg cukorbeteg vagy. A komolyabb teszteket utólag végzik el a központban, a levett vérből.
2011. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

először is egy egyoldalas nyilatkozatot kell kitölteni minden leendő és régi donornak is, vagy 25- kérdésre kell igennel vagy nemmel válaszolni.ha az orvosi vizsgálaton, vércsoportmeghatározáson túl van , leveszik a vért, egy kicsi mintába, és egy tasakba a rendes mennyiséget.

minden minta azonosítójellel van, a tasaknyi vérrel megegyezően, szóval mindenkinek egyedi vonalkódja van.

a központi vérellátóban a mintából minden kiderül, nem adják csak úgy a betegeknek.

a fellelt betegségekről értesítik a donort és vizsgálatokat kérnek.

( tumormarkerekre sajnos nem szűrnek...)

2011. aug. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tehát ha pl vki Hepatitises vagy AIDS-es vagy anyámkinnya arról értesítik a beteget?:O Én úgy tudtam hogy nem. Amúgy mennyi vért vesznek le?

Milyen kérdések vannak?

2011. aug. 15. 18:34
 4/15 anonim ***** válasza:
Egy adag levett vér 4,5 dl, plusz ugye amit vizsgálatokhoz használnak.
2011. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én egyszer adtam vért, nem igazán emlékszem a kérdésekre, de talán az előző betegségekkel voltak kapcsolatosak, hogy milyen kezeléseket kaptál a közelmúltban (pl. fogorvosi kezelés is számít), meg a szedett gyógyszerekre kérdeztek rá.
2011. aug. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Értem.

És milyen kérdések vannak? kb

2011. aug. 15. 18:45
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát hogyne értesítenék? Szted ha vki HIV pozitív, és nem tud róla, de véradáson kiderül, akkor kussolnak róla, Hát nyilván megmondják neki...
2011. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

jólvanna xD

Bocsi, nem voltam még véradáson :)

2011. aug. 15. 19:35
 9/15 anonim ***** válasza:
hogy voltál-e külföldön, X időn belül. volt-e nemi kapcsolatod külföldivel ... stb ilyenek is vannak. de többnyire egészségfelmérő kérdések.
2011. aug. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Volt-e tetoválásod, oltásod az elmúlt évben? Voltál-e beteg mostanában?

Abban pedig megerősítelek, hogy csak akkor menjél, ha biztos vagy benne, hogy nincs bajod. A tesztek a recipiens érdekében vannak, nem a donor miatt.

2011. aug. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!