Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg nem elég ennyi az...

Tényleg nem elég ennyi az egészséghez?

Figyelt kérdés

Tényleg heti egy óra mozgás nem elég?

Majd, ha elkezdődik a suli, a sok órával, különórával és tanulással (lassan tanulok, viszont fontosnak tartom, így lefekvésig eltart), örülni fogok, ha heti háromszor 20 perc kocogásra jut majd idő. Én azt gondolnám, hogy ez elég, mert végülis háromszor jó alaposan megmozgatom magam egy héten.

Amúgy nem vagyok lusta, mozgólépcső helyett mindig lépcsőzöm, ált. lift helyett is. 1-2 megálló helyett gyalogolok, sőt, hazafelé jövet jó időben többet is néha. Tudtommal ezek is számítanak.

Szerintetek ez már közelít ahhoz, hogy elég mozgásnak lehessen titulálni?


2011. aug. 15. 20:54
 1/5 A kérdező kommentje:

A tanulásból nem fogok visszavenni, mert nekem fontos. ;)



Amúgy nem fogyni akarok, hanem csak az egészségért.


18/L

2011. aug. 15. 20:55
 2/5 anonim ***** válasza:
Tök jó, én még ennyit sem mozgok, és semmi gondom nincs.
2011. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát azért ez nem így van. Ez is egy rizikófaktor, és ha semmit se mozogsz, akkor előbb-utóbb bajaid lehetnek belőle.

Régen az emberek fizikai munkát végeztek, mivel az asszonyok kézzel dolgoztak, a férfiak is. És nem volt metró meg Audi.

Most egész nap ülünk, és a legtöbb ember 5 perc sétára már nyávog (sajnos ez tényleg így van). A mozgást meg kell próbálni pótolni.

2011. aug. 15. 21:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennyivel máris az emberek egy jó részénél többet mozogsz. :)
2011. aug. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nem elég. Én is sokat gyalogolok, régebben jártam konditerembe is heti 2*2 órát az egyetemi tesióra által, de így sem voltam jobban. Valószínűleg ennél több kellene. :/ Hozzáteszem, nekem sok bajom van emiatt, rossz tartás stb., de nincs többre energiám és időm.
2011. aug. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!