Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez miért lehet? Folyamatosan...

Ez miért lehet? Folyamatosan szomjas vagyok. Bővebben lent

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy folyton szomjas vagyok? Kiszáradok, de ha iszom, nem sok idő múlva megint szomjas vagyok. Van, hogy csak 1-1 kortyot iszok, de kb percenként. Miért érzek mindig szomjúságot?

Válaszokat köszönöm előre is!


2011. aug. 16. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Mivel töltöd amúgy az idődet? Tanulsz, dolgozol, otthon vagy, munkahelyen...?

Mert pl lehet pótcselekvés, hogy nem tudsz mit csinálni, vagy nem akarsz, és ösztönösen olyat csinálsz, ami rutinból megy és ezzel úgy érzed, mintha csinálnál valamit.


Egyébként én is sokat iszok, bár nem folyton. Régen alig ittam, és mióta sokat iszom, sokkal jobban érzem úgy általában magam. Szerencsére rászoktam a vízivásra, jó az. De én nem érzem magam szinte sose szomjasnak.

2011. aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokmindennek lehet a tünete, de a leggyakrabban cukorbetegséget vagy gyógyszermellékhatást jelez. Ha egyébként normális mennyiséget iszol és nem szedsz rendszeresen valamilyen gyógyszert, akkor nem normális dolog, célszerű háziorvossal ellenőriztetni!
2011. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit iszol? Én például a cukros üdítőktől egyre szomjasabb lkeszek. Sőt, nálunk olyan a csapvíz, hogy fogalmam sincs, miért, de mineél többet iszom, annál jobban szomjazom tőle. Úgyhogy csak ásványvízzel tudom megszüntetni a szomjamat.
2011. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tanuló vagyok. Pótcselekvésre én is gondoltam, de nem tudom. Ha suliba vagyok, akkor minden szünetben újra kell töltenem az üvegemet. Itthon gépezés közben is félóránként töltöm újra a poharat. Pl rejtvényfejtés, olvasás közben is ugyanúgy iszok percenként. De ha városban sétálok, esetleg találkozok valakivel, nem tudok úgy elindulni, hogy nem viszek magammal vizet. Amúgy mindenféle italnál érzem. Vagyis az édes,cukros italoktól jobban szomjazom, de a víztől,ásványvíztől is ugyanúgy. Nem csak az itthoni csapvíznél van ez. Lehet tényleg pótcselekvés, de a környezetemet eléggé idegesíti. Jó lenne megtudni, hogy valóban miért is van ez.
2011. aug. 16. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet pótcselekvés is. A suliban én is megiszon 1,5 liter vizet 3 óra alatt, mert nem tudok magammal mit kezdeni. Azért egy vérvétel lehet, nem ártana. Vielet (aceton+cukor)+vércukor. Egyéb tüneteid nincsenek? Fáradtság, nagy étvágy, ennek ellenére hirtelen testsúlygyarapodás, homályos látás...
2011. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*testsúlycsökkenés
2011. aug. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mégis, mennyi vizet iszol meg? Ha több, mint 4 litert naponta, akkor gyanús, hogy diabetes insipidusod lehet - ez egy örökletes hormonhiány, a tünetei rendkívüli szomjúság és intenzív ivás, valamint nagy menyiségű vizelet. Ha több, mint 4 litert iszol naponta, akkor sürgősen fordulj orvoshoz!
2011. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
28%
Most alkoholról van szó? :) csak mert nem mindegy
2011. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!