Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülbelövés utáni ápolás?

Fülbelövés utáni ápolás?

Figyelt kérdés
Szombaton (négy napja) estem át végre a fülbelövésen. A legtöbb helyen azt olvastam, fertőtleníteni, forgatni kéne utána napokig, de nekem azt mondták, ez kifejezetten tilos. A Westendben csináltattam, szerintem megbízható helyen, ők a honlapjukon is azt írják, nem szükséges forgatni... Lehet-e ebből bármi bajom? már mindenfélét kitaláltam, hogy soha többet nem tudom majd kiszedni azt a fülbevalót, stb, de közben nem is akarom erőltetni, hátha abból lesz bajom :D
2011. aug. 16. 21:22
 1/3 anonim válasza:
Betadine-val lehet kezelni, vagy Tetran kenőccsel, vagy alkoholos lapocskával, érdemes forgatni néha, hogy ne nője körül a bőr.
2011. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Westend szerintem is megbízható hely, a piercingjeim felét náluk csináltattam. A legjobb az enyhe langyos sós vízben történő áztatás, minden más csak irritálhatja a sebet. A forgatásti tilalom egyébként csak a porcba berakott piercingekre érvényes, a normál fülbevalónál szerintem kell is picit csavargatni, ha nem akarod, hogy körülnője a bőr. Ha nagyon rágatod vagy sok fertőtlenítő dolgot teszel rá, akkor azzal valóban azt kockáztatod, hogy ún. vadhús képződik, ami nagyon csúnya, valamint a piercing akár ki is lökődhet, ha folyamatosan gyulladásban van. A krémek csak nehezítik a sebgyógyulást, Tetrant pl. csak akkor érdemes használnod, ha már elfertőződött és begyulladt az ékszered, de mivel ez kenőcs, még így sem ez a legjobb megoldás.
2011. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
betadine-nal kenegetheted, de tetrant semmiképp. gyulladásokra van, nem fertőtlenítésre :D am igen, a langyos sós víz is jó, de ezt inkább szájban lévő pcknél szokás, hogy azzal öblögetsz. forgatni ne forgasd! nekem eddig mindig felsértette a fülemet, és begyulladt. inkább csak tologáld. amúgy pár nap, és meggyógyul teljesen.
2011. aug. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!