Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igaz, hogy ha a fogaink...

Igaz, hogy ha a fogaink elszíneződéséért nem a cigaretta és nem is a kávé a felelős, hanem a nem megfelelő fogmosás/ápolás, akkor otthon valami (egy folyadék) segítségével újra szebbé tehetjük őket? Mi az a valami?

Figyelt kérdés
egy könyvben olvastam (nem akarok hülyeséget mondani, de esetleg szódabikarbóna?)
2011. júl. 2. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindhárom közrejátszik benne, sőt alkati dolog is kicsit a fog színe.

Szódabikarbónával sikáltuk fiatal koromban, de sóval is csinálják sokan, mindkettő fehérít, de ezt olvastam róla:



"Azokkal a módszerekkel, amelyeknél a fogakat dörzsöljük, csínján kell bánni, mert a zománcot is vékonyítják. Az, hogy a dörzsölés mennyire koptatja a zománcot, az a csiszoláshoz használt szemcsétől is függ. A szódabikarbónás dörzsölés felérdesíti a zománcfelszínt, ami azután segíti az újabb elszíneződést. Otthon önmagában azért hiba használni, mert elmarad a polírozás, amit fehérítés után a fogorvosok mindig elvégeznek, és ami újból simává téve a felszínt megvédené a fogat attól, hogy az egészen apró mélyedésekbe ételmaradék, lepedék rakódjon be. A sós dörzsölés még durvább karcolásokat ejt a zománcon. Amitől végképp óva intenék, az a különböző savas anyagok használata, mert ezek oldják a fogak ásványi anyagát. Otthonra csak a fogorvosi ellenőrzés mellett alkalmazható, gyógyszertárban vagy drogériában nem elérhető anyagokat lehet ajánlani."

2011. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szodabikarbona nem folyadek :) Es tenyleg leviszi a zomancot, ne csinald!


3%os hidrogen peroxid (H2O2) gyogyszertarban kikeverik.

Hetente akar 3-4x kb. 20-30 masodpercig oblogess vele. Kopd ki, oblitsd ki a szad tiszta vizzel es ennyi. Ket heten belul garantalt a feheredes ugy, hogy kozben a szadat es a fogaidat egyaltalan nem karositja. (ne nyeld le es ne csinald hosszu percekig, mert akkor enyhe maro hatasa van)


Nezd meg a bolti feherito termekeket, mindegyik osszetevojeben egytol egyig megtalalhato a hidrogen peroxid. Sot, en a ruhakat is abban feheritem. A mosogepben teszek fel litert es sar, fufolt, ver stb. minden kijon a ruhakbol.


A fogorvosom is megnyugtatott, h nincs karos hatasa. Sot, ki kellett cserelnie egy gyerekkori elso tomest, mert a fogaim kifeheredtek, a tomes pedig maradt olyan szinu amilyen volt, immar szurkenek tunt. A doki azt mondta, a letezo legfeherebb tomesanyagot hasznalta. Azert az eleg jo :)!

2011. júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hidrogén peroxid????

én azzal hajat szőkítettem :) ugyanazzal kéne? mert nekem van 3%osom, de akkor nyilván szőkítőpor nem kel hozzá, csak a hidrogén peroxid.

és nem károsítja a fogakat? mert ugye ahajat igen és elég nag mértékben. és a fogak fehérségén kívűl nem hagy maga után valami nyomot, ami akár hosszútávra kifejtheti a hatását (negatív hatását). vagy ha csak gyors kiköpöm nem marja szét a számat?

2011. júl. 8. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanaz amivel a hajad szokited. A h2o2-nek feherito hatasa van. Nagy %-ban pedig raketa uzemanyag. Es a szepsege a dolognak, hogy a termeszetben is elofordul es eleg olcso. Tudtad, peldaul, h a huvelyben is termelodik, ami elpusztitja a korokozokat?


En tobb mint egy eve hasznalom es tapasztalatbol mondom, hogy nincs karos hatasa. Ha nagyon sokaig (pl. 2 perc) hagyod a szadban akkor enyhe maro erzest erzel, de semmi olyan ami ne mulna el idovel. A lenyeg h ne nyeld le. Amugy ha le is nyeled veletlen, akkor igyal ra egy csomo vizet. A viz hatastalanitja.


Elofordult mar, h nem vettem eszre h racsoppent a kezemre. Par perc mulva eros csipo erzes, mintha egy orias szunyog csipett volna meg. Mikor megneztem lattam, h picit kifeheredett a bor ahova a hidrogenp. csoppent. Leoblitettem es egy ora mulva mar hult helye. (de mar feheritettem igy veletlen szines ruhat is. Nem lattam, h racsoppent csak mikor mar feher folt maradt a helyen. Ha szines ruhara csoppen, azonnal ki kell a ruhat obliteni vizben.)


A H2O2 alacsony szazalekban instabil. Napsugar hatasara hamar ledobja az egyik oxigenjet es vizze valik. Ezert kell sotet helyen tarolni es instabilsaga miatt a 3%-osba tesznek valami adalekot, ami a vegyuletet osszetartja. Elsosorban ezert nem kell lenyelni, az adalekok miatt.

DE! peldaul ismerek olyat aki H2O2 ivokurat tart, persze azt nem a 3%ossal, hanem tiszta, 35%-ossal. Sokan eskusznek ra, hogy mindenfele korsagtol meggyogyultak. Nem deci szamra ittak, csak egy ket cseppet egy pohar vizbe. Szoval ha vannak akik megisszak a nagy %ot, hidd el semmi bajod nem lesz a 3%ossal valo oblogetestol (ha esszel csinalod :)


Amugy epp tegnap hasznaltam a feher polomra, mert ossze tollaztam es a tintat nem tudtam mivel kiszedni, igy ralocsoltam egy kis HP-t es eltunt a folt.


Ne lepodj meg mikor oblogetsz vele habozni fog eleg erosen. Ez azert van, mert a HP akcioba lep a dolgokkal. Kezdesnek tedd be a fogkefed egy pohar HP-be es latni fogod milyen habzasrol beszelek. Ugyanez lesz a szadban is, de a kellemetlenseg eredmenye gyonyoru csillogo fehere fogak! :)


bocsi h hosszu lett!

2011. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jaj köszi, akkor ezt a bevetem, egyébként szimplán csak öblögetemk és kiköpöm, vagy közben fogkefét használjak?
2011. júl. 9. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogmosas utan vegyel egy kortyot a szadba es oblogess, ugy mint akarmelyik szajvizzel oblogetnel. (kb. 20-30mp-ig)

Kopd ki, oblitsd ki a szad vizzel (hogy a habzas abbamaradjon)es ennyi :)

2011. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Dédnagyapám egész életében egyszer se mosott fogat, mégis gyönyörű, fehér, egészséges fogai voltak még 80 éves korában is. Sós vízzel öblögetett reggel-este, semmi más (az ő idejében még nem voltak modern fogkrémek, de ilyen egészségtelen kaják se).
2012. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!