Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikumtól viszketek....

Antibiotikumtól viszketek. Kiütéses vagyok. Okozhat kiütést egy antibiotikum?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert eléggé viszketek és az ilyen is viszket? Vagy csak szúnyog csípés? Mert elég sok helyen olyan vagyok. A doktorom felírt egy doboz Augmenitnt amitől nem lett bajom. Majd vissza mentem, ugyan javult az állapotom felírt még egy dobozzal. Az első doboznál nem volt bajom, a második doboztól lehettek kiütéses? Ez jelentheti azt, hogy le kéne állnom ezzel a gyógyszerrel mert a szervezetem már kilöki?
2011. aug. 17. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, jelentheti. Az antibiotikumokat nem szabad túlszedni egy bizonyos időn túl. Mi az alap problémád, torokfájás?
2011. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
* nem szabad szedni egy bizonyos időn túl
2011. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tüdőgyulladás... :(
2011. aug. 17. 10:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,elképzelhető! Menj visszahozzá és mond el neki a tüneteket. Egy ismerősöm pl. direkt elmondta a dokijának,hogy ilyen és ilyen hatóanyagú gyógyszert ne adjon neki,csak azt adott,éjszaka mentővel vitték a kórházba és mivel egy újfajta allergia alakult ki nála,ezért még fotózták is az orvosok,mert ilyen csúnya kiütéseket még soha nem láttak.Azóta cukros lett(valószínű attól).De jobb állapotban van most.
2011. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor sűrgősen felhívom a dokit
2011. aug. 17. 10:45
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

"4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így az Augmentin is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Nagyon gyakori mellékhatások (10 kezelt betegből több mint 1 esetében jelentkezhetnek)

- lágy széklet vagy hasmenés jelentkezhetnek, melyek többnyire enyhék és gyakran a terápia alatt, máskor pedig a terápia befejezése után gyorsan megszűnnek.

Gyakori mellékhatások (100 kezelt betegből több mint 1 esetében jelentkezhetnek)

- nyálkahártyákon pl. a szájban vagy a bőrön gombás fertőzés a kezelés alatt vagy közvetlen utána.

- gyomor-bélpanaszok, így émelygés, hányás, felpuffadás (meteorizmus),

Ritka mellékhatások (1000 kezelt betegből kevesebb mint 1 esetében jelentkezhetnek):

- májat érintő mellékhatások, májgyulladás, sárgaság is előfordulhatnak, esetleg csak több héttel a kezelés befejezése után.

- emésztési zavarok,

- szédülés, fejfájás,

- bőrkiütések

Nagyon ritka mellékhatások (10 000 kezelt betegből kevesebb mint 1 esetében jelentkezhetnek):

- allergiás reakciók, amelyek lehetnek kidudorodó és viszkető kiütések (csalánkiütés) vagy súlyosabb tünetek, amelyek hirtelen jelentkezhetnek, úgymint allergiás duzzanat (angioödéma), néha az arcon vagy a szájon, amely légzési vagy nyelési nehézséget okozhat.

Azonnal forduljon orvosához, ha ezeket a tüneteket észleli.

- a nyelv sárgás, barna vagy fekete elszíneződése, és szőrszerű bevonat megjelenése

- gyermekeknél észlelték a fogfelszín elszíneződését. Az elszíneződés megfelelő szájhigiénével megelőzhető, és fogkefével általában eltávolítható.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét."


nem egészen értem, miért egyszerűbb itt kérdezősködni laikusoktól, ahelyett, hogy a betegtájékoztatót elolvasnád, beszélnél az orvossal vagy a patikussal

2011. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én 40 éves koromban lettem penicillin érzékeny, de nagyon durván.szóval bármikor bekövetkezhet, azonnal szólj az orvososdnak a kiütésekről.
2011. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ne keverjük össze a mellékhatást az allergiával...
2011. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
oké :) köszönöm a válaszokat!!! most megyek dokihoz
2011. aug. 17. 11:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

'"ne keverjük össze a mellékhatást az allergiával..." te se olvasol, csak szövegelsz...


"Nagyon ritka mellékhatások - allergiás reakciók"

2011. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!