Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan valaki, akinek...

Létezik olyan valaki, akinek örökre elmúlt az ekcémája?

Figyelt kérdés
10 éves korom körül alakult ki, most 20 éves vagyok. Nem tudni mitől van, allergiavizsgálaton voltam, allergiás nem vagyok semmire, viszont érzékeny vagyok a porra, macskaszőrre, parlagfűre és dohányfüstre. Voltunk bőrgyógyásznál és ő azt mondta, hogy nem egy dolog váltja ki valószínűleg, hanem sok kisebb hatás "rakódik egymásra". Sok kenőcsöt kipróbáltam már az évek alatt, ideig-óráig jók, de aztán már nem használnak... Mosószereimet, tisztálkodószereimet most egytől-egyig le fogjuk cserélni illatanyagmentesre, hátha az segít. Esetleg ha valakinek van ebben tapasztalata, az javasolhat termékeket illetve van-e olyan akinek ha nem is múlt el teljesen örökre, de kellő odafigyeléssel évekig karban tudja tartani, az segítsen kérem! A csuklóm és a könyökhajlatom ekcémás. (atópiás dermatitis)
2011. aug. 23. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem elmúlt :) Évek alatt kiderült, hogy a tisztítószerektől van, a doki felírt valamilyen kevert krémet, az elmulasztotta. Gumikesztyűbe kell tisztítószerekhez hozzáérnem, így nem újul ki.
2011. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez szuper! De jó neked! Engem nagyon bánt :( Meg tudnád mondani, hogy mi az ami használt? Milyen tisztítószerekre váltottál, mármint milyen termékcsalád? Netről rendeled? Szeptembertől koliba költözöm és oda úgyis venni kell majd ilyeneket, ezért gondoltuk, hogy akkor már olyat veszünk, ami az ekcémás bőröm miatt is jobban megfelel, mint az átlag tisztítószerek.
2011. aug. 23. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Huh hát fogalmam sincs már a krém nevére, ilyen kevert volt, amit gyógyszertárakban kevernek fel. Kb. minden orvosilag volt ráírva, meg már jó pár éve volt. Tisztítószert nem váltottam, csak szigorúan gumikesztyűben használok minden ilyet.
2011. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jah értem... most nekem is felírtak ilyen kevert krémet, nemsokára megyek érte a patikában, csak félek, örökre ez sem mulasztja el, mivel régóta fennáll a probléma. Van hogy szinte teljesen eltűnik, tünetmentes, máskor bármit csinálok piros, viszket és hámlik. Ezért gyanakszunk arra, hogy esetleg ha mosószert meg ilyeneket is lecserélünk, az segíthet. Örülök, hogy te már megszabadultál ettől!
2011. aug. 23. 14:43
 5/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem is ekcémám van, és én sem tudom, hogy pontosan mitől. Az tuti, hogy nyáron rosszabb mint télen, és csak a könyökhajlatomnál jönnek ki. Ezen a nyáron pl. még el se múlt semmitől, ott elég csúnya foltos a bőröm. Én most 3 napja a kecsketej szappant kezdtem el használni, és nem mondom, hogy teljesen elmúlt, de ezen a nyáron még ilyen "szép" nem volt a bőröm, ezért használom továbbra is, és bízom, hogy ez most hosszú távon beválik.

Egyébként 700ft volt egy ilyen szappan!

2011. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. szteroid tartalmú krém biztosan segít.

2. Forevernek az aloés krémei is segítenek.

2011. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idő után lehet mondani, hogy örökre, de nekem mosószertől volt harminc évvel ezelőtt, de kb húsz éve nem jelentkezett. Már régóta kesztyű is csak nagyon durva szerekhez kell. (Prednisolon "J") volt a megváltó csodaszer, de azzal sem egyik hétről a másikra múlt el.
2011. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nagyon egy sunyi szemét ez az ekcéma, rengeteg fajtája van, még olyanról is tudok, hogy elég a vegyszer párája a légtérben, már attól is beindul.
2011. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel, az illatanyag- és allergénmentes öblítő bevált, könyökhajlatomról eltűnt az ekcéma, már 3 hónapja nem jött ki rajta semmi!!!! Csuklómon látszik még, hogy szárazabb a bőr, de nem olyan durva mint szokott lenni!:)
2011. nov. 19. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!