Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sok fekvéstől tüdőgyulladás...

A sok fekvéstől tüdőgyulladás alakulhat ki, de az oldalfekvéstől is?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetette terhes vagyok, napom 90%-át fekvéssel kell töltenem. Természetesen hanyatt nem fekhetek, így csak a jobb és a bal oldalon szoktam, többnyire a balon.

Most viszont attól tartok tüdőgyulladást kapok.


2009. ápr. 17. 07:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha váltogatod akkor nem lesz gond. Mindig másik oldalra feküdj. Amikor tudsz állj fel és akár csak állj egy helyben vagy sétálgass az ágy körül 5 percet.


Egyébként most jutott eszembe, hogy az ilyen betegeknek a kórházban meg szokták emelni az ágyat, hogy felüljenek, és akkor a tüdővel nem lesz gond. Mintha olyat hallottam volna, hogy a vízzel van ez kapcsolatban, a tüdőben, de ebben már nem vagyok biztos...

Gondolom felülni azért fel tudsz, már az is jó ha ülsz, vagy úgy ülve fekszel, támaszd ki magad párnákkal és nyiss ablakot, olvasgass.

Jó egészséget!

2009. ápr. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Bár ez a vizes dolog ilyesztő, direkt nem írtam róla hogy ne befolyásoljam a válaszokat, de pár napja elkezdtem néha köhögni, inkább csak akkor fordul elő ha este lefekszem úgy végleg, tehát teljesen vízszintesen aludni...és olyankor pedig pont olyan érzésem van mintha víz lenne a tüdőmben és azt kéne felköhögnöm.

Az egész terhességemet végig betegeskedtem, egy tüdőgyulladás már nem hiányzik. :-(

2009. ápr. 17. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok a kérdésedre válaszolni, de nagyon remélem, hogy a szüléssel minden rendben lesz! Jó egészséget mindkettőtöknek!
2009. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nincs még nagy baj és tényleg ülj fel inkább sokszor, ne feküdj teljesen.

Az orvost nem tudod felhívni? Csak megkérdezed tőle, hogy a tüdőd miatt aggódsz és mintha víz lenne benne úgy érzed és elmondod a panaszaidat, hátha tud valamit mondani. Nekem sajnos semmi nem jut eszembe, pedig szivesen adtam volna tanácsot, vagy amitől elmúlik, de nincs ötletem. Azért javaslom, hogy hívd fel az orvost.

Minden jót és kívánom, hogy minden rendben menjen :)

2009. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!