Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csinálnak a reumatológián?

Mit csinálnak a reumatológián?

Figyelt kérdés
Anyukámnak csontritkulása van és fáj a háta ezért elküldték reumatológiára és kíváncsi vagyok, hogy ott mit fognak vele csinálni?
2009. ápr. 17. 09:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A csontritkulásra szedendő gyógyszereket csak ott írhatják fel, illetve panaszai enyhítésére gyógytornára, masszásra, elektromos kezelésre stb. is a reumatológus ad beutalót.
2009. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom, kínozni nem fogják, legfeljebb kicsit kellemetlen lesz fájó háttal végig csinálni a gyakorlatokat. Először valószínűleg megvizsgálja az orvos, hogy miért fáj a háta: nyomogatja, tapintgatja, megkéri, hogy hajoljon ide-oda, fejét mozgassa, megkérdezi hol fáj, mikor fáj, szedett-e rá gyógyszert, mióta fáj, (engem elküldtek röntgenre is), csinál-e valami megerőltetőt. Nekem miután kész lett a röntgen, vissza kellett mennem, ahol az orvos értelmezte a felvételeket. Elmondta mi a baj és megmondja, hogy mit lehet, mit nem, hogyan orvosolható a probléma, esetleg gyógyszert ír fel, gyógykezelésre küld (gyógytorna, úszás...). Ha anyukád háta a csontritkulás miatt fáj, akkor lehet, hogy röntgenre sem küldik (bár, általában szoktak, biztos, ami biztos alapon is), hanem rögtön kivizsgálja az orvos és megmondja mire van szüksége anyukádnak.

Nem vészes hely a reumatológia, rosszabb a fogorvosnál! :):)

A vizsgálatok nem szörnyűek, legfeljebb kellemetlenek (annyiból adódóan, hogy pl. fájó háttal nem kellemes ide-oda hajolgatni).

2009. ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!