Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Verkep ertekei mit jelentenek?...

Verkep ertekei mit jelentenek? Es mit jelent a keves hematokrit es a keves HDL?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


és a vérkép:

[link]

2011. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A HDL a nagy sűrűségű lipoprotein,ami védi az ereket.Ha ez is magas,általában kevésbé pánikolnak az orvosok.Ha nekem kevés lenne az értéke elkezdenék esszenciális olajakat fogyasztani.

Hematokrit...a vasad rendben van,ezek általában összefüggnek?

2011. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat es a linkeket, ahogy tudom, tovabb nezegetem!

Hat nalam meg sosem panikoltak az orvosok, pedig a hematokrit mindig alacsonyabb volt, gyerekkoromtol. Most ez a 2 ertek volt alahuzva, mivel valamivel az ertek alatt van, de megbeszeles nelkül csak rapillantott a doktornö, hogy rendben a verkepem, nem is kellett bemennem hozza. (Hematokrit 35, normal: 37-52. HDL: 53, normal: 55-80.)

A vasam most rendben, de szinten az also hatarhoz közelebbi, mint altalaban. (46, normal: 37-145.) Regebben mindig vashianyom volt, kb. 8-10 eve oke.

Ha jol ertem, keves hematokrit szint = keves vörösversejt? Mit lehet, kell-e tenni, hogy több legyen? Vagy jo a több? A feherversejtek szama is inkabb az alacsonyabb ertek fele van, trombocitak közepertek.

A HDL szint miatt, ha jol ertem, több olivaolajat fogyasszak? Evek ota repceolajjal fözök, de a salataimra olivaolajat öntök, ha külön csinalom, vagy parolt zöldsegekre, barmire, amit csak en es a gyerekünk fogyasztunk, tehat ritkabban, mint pl. amikor meg egyedül eltem. (Ferjem tiltakozik ellene, neki nem lehet semmi szokasostol elterö izü olajat, a repcenek az ize ugyanaz, mint a napraforgoe.) LDL szint 123 (155-ig oke), szerintem emiatt mondta a doktornö, hogy rendben a HDL is, a fenti link alapjan.


A majertekek a normal tartomanyon belül vannak, de alacsonyabbak (GOT 12, norm:1-35, GPT10, norm: 1-45, ygt 8, norm: 5-55). Majcisztaim vannak sajnos, az orvos szerint ezzel nincs teendö. Megis, egy ideig mariatövismagolajat, most egy masik termeszetes szert szedek ra egy eve, de meg meg voltak ellenörzesen, es ugyanakkorak. Mit lehet tenni, hogy jobb legyen a majertek? Vagy igy jobb, hogy alacsony?

2011. aug. 27. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!