Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki megtudná nekem mondani,...

Valaki megtudná nekem mondani, hogy mit jelentenek ezek az orthopédiai leletemen? Nem tájékoztatott az orvos.

Figyelt kérdés

[link]


Itt a leletem, arra lennék kíváncsi, hogy ezek tényleg azt jelentik-e, hogy nyitott csigolyám van? Mert makogott valami ilyesmit az orvos, de rendesen nem mondta el, hogy most akkor mi is a probléma valójában. Csak itt ez a sok latin zagyvaság ( számomra ) és nem tudom, hogy mi a helyzet!


Megköszönném, ha segítenétek! :)


2011. szept. 6. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, van egy csigolyád, ami "nyitott", illetőleg vannak degeneratív elváltozások a röntgenen (a "Schmorl-herniák"). Ez utóbbiak és a panaszok között nincs egyenes arányosság, van akinél jó szubjetív állapot mellett is megtalálhatók.
2011. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!


Nagyon sok embernek van nyitott csigolyája, tanultam. Nem is tudnak róla, mert ki sem derül egész életükben.

A hernia pedig sérvet (porckorong) jelent.

2011. szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi
2017. ápr. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!