Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hozzá tud szokni a szervezet...

Hozzá tud szokni a szervezet a Lopediumhoz, ha naponta 1-2 tablettát veszek be?

Figyelt kérdés

Mivel könnyen hasmenésem van, azt mondta a gasztroenterológusom, hogy szükség esetén vegyek be nyugodtan. Ha megyek valahova, muszáj bevennem.

Vajon hozzá tud szokni a szervezetem? (tehát előfordulhat, hogy már nem hat, vagy ha nem veszek be amiatt legyen hasmenésem?)


2011. aug. 26. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Így van a hozzászokás (gyógyszertolerancia) igaz erre is, ráadásul egy ópiátszármazék a loperamid. Étrenddel kapcsolatban nem kaptál tanácsot? Mert állandóan nem lehet ezt sem szedni. -Egy gyógyszerész-
2011. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!

Étrendről csak annyit mondott az orvos, hogy kerüljem a laktózos dolgokat (nem mutatták ki a laktózérzékenységet, csak mondta, hogy az nehezebben emészthető).

Azóta átmentem másik orvoshoz, aki mondta, hogy szedjem amikor szükséges, hogy normális életet tudjak folytatni azért. És javasolta, hogy majd csináljunk egy ételérzékenységi tesztet. Ezzel párhuzamosan egy másik orvosnál is voltam, aki íriszdiagnosztikát alkalmazva megállapított sok mindent, pl hogy nagyon el van savasodva a szervezetem. Ebből a vizsgálatból ő sok étrendi tanácsot adott, és azóta jobb is egy kicsit. (3 napja kezdtem) Ő azt mondta a lopediumról, hogy minél kevesebbszer, csak ha nagyon muszáj akkor vegyem be.

2011. aug. 27. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!