Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a gerincem és zsibbad a...

Fáj a gerincem és zsibbad a kezem. Lehet valami összefüggés? Többi lent

Figyelt kérdés
gerincferdülésem van már elég rég óta. nagyon rossz a tartásom de csak amikor ülök. amikor állok akkor nem annyira vészes.mostanában fáj a gerincem több ponton.kb két hete zsibbad a jobb kezemen a kis és gyűrűsujjam. lehet összefüggés a kettő között? le fogok bénulni? 18F
2011. aug. 27. 07:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért a lebénulástól nem kell még félned :=), de mindenképpen menj el ortopédiára (beutalóköteles, a háziorvos/gyerekorvos,ha még ott vagy) ad beutalót, mert bizony lehet összefüggés.
2011. aug. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké el fogok menni. háziorvosnál vagyok már. csak olvastam orvosi könyvben hogy van ilyen hogy gerinctől zsibbadás de ott lábat írt. és most kissé parázok azért nehogy valami komoly legyen.
2011. aug. 27. 07:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Van összefüggés.Lebénulástól nagyon-nagyon messze vagy.Menj orvoshoz,tud segíteni.
2011. aug. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezek a porckorongsérv tünetei lehetnek.
2011. aug. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
honnan tudod ennyire biztosan hogy van összefüggés? hogy tud segíteni?
2011. aug. 27. 07:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Zsibbadhat a kéz is, nemcsak a láb, attól függ, hogy melyik ideggyök van nyomás alatt, a nyaki gerinc bántalomnál pl. a kéz zsibbad. Nem kell egyből lebénulásra gondolni, kezelésre meg fog szűnni a problémád. A háziorvos ad beutalót orthopédushoz, aki valószínű elküld majd a neurológiára és egyéb vizsgálatokra.
2011. aug. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de nekem nem a nyakamnál fáj hanem középtájon meg lent. tegnap olyat éreztem hogy bele szurkált/nyílalt sok kicsit középtájon!köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 27. 08:04
 8/9 anonim ***** válasza:
porckorong sérv szeritnem
2011. aug. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nemcsak a nyaki gerincnél zsibbad a kéz, ezt csak példának írtam, a háti szakasz problémája esetén is leht kézzsibbadás is, de pl. kéztő alagút szindrómánál is, ha esetleg a kezed is fáj.
2011. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!