Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elfelejtek alapvető szavakat,...

Elfelejtek alapvető szavakat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve vettem észre magamon, hogy elfelejtek olyan szavakat, amelyek általában véve mindenki szókincsének az alapját képezik. Egy objektív skálán nézve művelt vagyok, szeretek olvasni, érdekel a körülöttem lévő világ, mégis újra és újra szembesülők azzal, hogy lehetetlen szinonimákat kell használnom ahhoz, hogy gördülékenyen maradjon a kommunikációm. Mi lehet ennek oka? Fáradság (rendszertelenül alszom), ideg, valami komolyabb betegség előszele?


A memóriám jó, a legapróbb részletig tudok emlékezni olyan dolgokra, amit más már régen elfelejtett. Jól beszélek angolul, főiskolára járok. Ennek ellenére néha kiesik egy-egy szó, pl.: úthenger, reluxa, stb. Ezeket utána megjegyzem, de mindig adódik új. Mi tévő legyek, van okom aggódni?


Köszönök mindent választ!


2011. aug. 27. 08:49
 1/2 A kérdező kommentje:
22/F
2011. aug. 27. 08:51
 2/2 anonim ***** válasza:

Fáradtság.

Én nyelvtanár vagyok, és annyira el bírok fáradni a szellemi megerőltetéstől, hogy néha már nekem sem jut semelyik nyelven eszembe amit mondani akarok. Pihenni kell és nem ráparázni, elmúlik.

2011. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!